Tomasz Lis stanął w obronie marszałka Grodzkiego! Odpowiedział na atak prawicowych polityków

Odkąd profesor Tomasz Grodzki wybrany został na opozycyjnego Marszałka Senatu, w mediach prawicowych wylewa się na niego ogromne ilości pomyj. Głównie zarzucane jest mu pobieranie łapówek za czasów, gdy był lekarzem, czemu on sam kategorycznie zaprzecza. Stanąć w jego obronie postanowił znany wszystkim dziennikarz Tomasz Lis, który zaorał działania prawicy.

W orkiestrze Moskwy grają ci, którzy, jak Targowiczanie, depczą konstytucję, a nie ci, którzy jej bronią. Zgaduję, że decyzja o wykończeniu Grodzkiego zapadła, gdy PiS zobaczył, że marszałek bezczelnie chce występować w „ich” telewizji. Prawdopodobnie wtedy zdecydowali, że za każdy występ wyleją mu na głowę hektolitry pomyj. Suweren ma myśleć, że to nie głos opozycji, ale łapówkarza. Nieskończenie bardziej wierzę Grodzkiemu niż nowogrodzkiemu” – powiedział naczelny „Newsweeka”. Swoją opinię wydał również na temat konfliktu amerykańsko-irańskiego. Nie omieszkał uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość.

Polacy powinni teraz sobie odpowiedzieć na ważne pytanie. Czy w momencie, gdy na horyzoncie rysuje się wielki, międzynarodowy konflikt, czują się bezpieczniej wiedząc, że prezydentem i zwierzchnikiem sił zbrojnych jest Andrzej Duda. Jeśli nie, to może czas pomyśleć o zmianie. W sytuacji groźnego konfliktu międzynarodowego, polskiej polityce zagranicznej potrzebna jest, chociaż namiastka consensusu. Rozmawiając z opozycją prezydent nie zrobi nikomu łaski. Po prostu zrobi to, co należy do jego obowiązków. Wygląda na to, że PiS ma kosę jednocześnie z Izraelem i Iranem. To jest osiągniecie nawet, jak na nich. Warto może pamiętać, że w czasie wojny Iran był bardzo gościnny dla Armii Andersa i tysięcy Polaków, w tym dzieci, którzy razem z nią wydostali się z ZSRR. Wobec tego kraju mamy więc pewien dług. Niestety dla ważnych polityków PiS, polityka bliskowschodnia wymaga profesjonalizmu i subtelności o niebo większej niż ta, która wystarcza na naszym „bliskim wschodzie”, na Podlasiu czy Podkarpaciu” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/naTemat.pl, youtube/Onet Rano
Źródło: polityczek.pl