Tomasz Lis szokująco o wecie ustawy „lex TVN” przez Dudę! „Andrzej Duda zachował się dziś jak…”

Przypomnijmy, Senat przegłosował 9 września bieżącego roku odrzucenie zmiany głośnej ustawy o radiofonii i telewizji. 17 grudnia media obiegła wiadomość o powrocie tematu ustawy „lex TVN”. Sejmowa komisja kultury w piątek niespodziewanie wznowiła prace nad nią, a posłowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali przeciw uchwale Senatu o jej odrzuceniu. Teraz projekt trafił w ręce głowy państwa, Andrzeja Dudy.

Dziś odbyła się konferencja prezydenta, podczas której, ku zaskoczeniu wielu osób, poinformował o zawetowaniu wspomnianej ustawy. Duda stwierdził, że odsyła ją do Sejmu w celu ponownego rozpatrzenia. Jako jeden z powodów swojej decyzji podał, iż nie chce kolejnych sporów. „Decyzja została podjęta. Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją” – mówił. Prezydent wyjaśnił, że brał pod uwagę m.in. postanowienia polsko-amerykańskie traktatu o wzajemnych stosunkach gospodarczych, po czym dodał, że umowy trzeba dotrzymywać. „Jeśli ją zawarliśmy, musimy jej dotrzymywać. Jeśli my nie będziemy dotrzymywać umów, inni też ich nie będą dotrzymywali” – oznajmił.

Konferencję prezydenta komentował na bieżąco popularny dziennikarz Tomasz Lis. Ten nie stronił nigdy od krytykowania obecnego rządu oraz decyzji podejmowanych przez Andrzeja Dudę. Tym razem zaskoczył wszystkich i pochwalił go za przyjętą postawę wobec „lex TVN”. „Veto. Miłe zaskoczenie. Dobry argument dla wszystkich powtarzających, ze protesty nic nie dają. Dają, czasem szybko. Andrzej Duda być może pierwszy raz pomyślał poważnie o swej prezydenturze i o tym jak ją oceni historia. Sensowne uzasadnienie. Pacta sunt servanda plus powszechne odczucia Polaków. I wystarczy. Andrzej Duda nie chce tonąć razem z PiS-em i z Kaczyńskim. To bardzo rozsądne. Andrzej Duda zachował się dziś jak prawdziwy prezydent RP. Wielokrotnie go krytykowałem, dziś więc muszę pochwalić” – pisał Lis w serii Twitterowych wpisów.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News
Źródło: twitter.com/lis_tomasz, wydarzenia.interia.pl