Znany dziennikarz zaorał PiS. Ostro o odejściu trzynastu członków Rady Medycznej!

Dzisiaj niespodziewanie media obiegła wiadomość o podaniu się do dymisji trzynastu członków Rady Medycznej. „W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19” – napisano w oświadczeniu dla PAP. Decyzja ta miała być spowodowana „brakiem wpływu rekomendacji na realne działania” oraz „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych. Rozbieżności między przesłankami naukowymi i medycznymi, a praktyką stały się szczególnie jaskrawe w kontekście bardzo ograniczonych działań w obliczu fali jesiennej, a potem wobec zagrożenia wariantem Omikron, pomimo przewidywanej olbrzymiej liczby zgonów” – czytamy w oświadczeniu.

Sytuację te do wbicia szpili rządowi Prawa i Sprawiedliwości wykorzystał dziennikarz Tomasz Lis. „To najlepsza recenzja katastrofy tej władzy w zderzeniu z pandemią. PiS się poddał zostawiajac naród na pastwę losu. Władza PiS w kontekście pandemii poddała się i wywiesiła białą flagę. Koszt klęski władzy to narodowa tragedia i smierć dzięsiątków tysięcy ludzi. Antyszczepionkowcy-rząd PiS 10:0. Gdy rząd jest kompletnie bezradny Rada Medyczna jest kompletnie niepotrzebna” – napisał w serii twitterowych wpisów.

Czytaj dalej

Źródło: natemat.pl, twitter.com/lis_tomasz
Foto: youtube/Onet News