Trzaskowski chciał zablokować marsz narodowców. Kontrowersyjna decyzja sądu!

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podjął decyzję o zakazaniu marszu nacjonalistów. Ten odbyć miał się 1 maja na ulicach stolicy kraju. Sąd podjął jednak kontrowersyjną decyzję bowiem uchylił pomysł Trzaskowskiego. Oznacza to, że manifestacja Konfederacji odbędzie się zgodnie z planem.

Wydanie zaskarżonej decyzji zostało poprzedzone czynnościami wyjaśniającymi ze strony prezydenta m.st. Warszawy, które jednak nie dawały podstaw do przyjęcia, że odbycie 1 maja zgromadzenia narusza zasadę organizowania zgromadzeń oraz może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach. Zgromadzenie, zdaniem sądu, może odbyć się na placu Zamkowym, który tylko w nieznacznej części zostanie wyłączony w związku z uroczystościami zaplanowanymi na 3 maja. Zgromadzenie nie koliduje ze spotkaniami premierów na Zamku Królewskim i jest do pogodzenia z organizowanym przez Stołeczną Estradę piknikiem „Festiwal Europejski”” – uzasadnił sąd.

Oznacza to, że Marsz Suwerenności odbędzie się zgodnie z planem 1 maja o godzinie 13. Rozpocznie się na Pl. Zamkowym i ma przejść Krakowskim Przedmieściem do ul. Jasnej. Na Zamku Królewskim ma odbyć się również zorganizowane przez Kancelarię Prezesa Rady ministrów spotkanie premierów. Pojawią się reprezentanci Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Rumunii, Słowacji, Słowenii oraz Węgier.

Foto: facebook.com/KancelariaSejmu
Źródło: polsatnews.pl, polityczek.pl