Trzaskowski kilkoma wymownymi zdaniami o wecie prezydenta! Jego wpis robi furorę

Przypomnijmy, Senat przegłosował 9 września bieżącego roku odrzucenie zmiany głośnej ustawy o radiofonii i telewizji. 17 grudnia media obiegła wiadomość o powrocie tematu ustawy „lex TVN”. Sejmowa komisja kultury w piątek niespodziewanie wznowiła prace nad nią, a posłowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali przeciw uchwale Senatu o jej odrzuceniu. Teraz projekt trafił w ręce głowy państwa, Andrzeja Dudy.

Dziś odbyła się konferencja prezydenta, podczas której, ku zaskoczeniu wielu osób, poinformował o zawetowaniu wspomnianej ustawy. Duda stwierdził, że odsyła ją do Sejmu w celu ponownego rozpatrzenia. Jako jeden z powodów swojej decyzji podał, iż nie chce kolejnych sporów. „Decyzja została podjęta. Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją” – mówił. Prezydent wyjaśnił, że brał pod uwagę m.in. postanowienia polsko-amerykańskie traktatu o wzajemnych stosunkach gospodarczych, po czym dodał, że umowy trzeba dotrzymywać. „Jeśli ją zawarliśmy, musimy jej dotrzymywać. Jeśli my nie będziemy dotrzymywać umów, inni też ich nie będą dotrzymywali” – oznajmił.

O wecie zrobiło się bardzo głośno w całej Polsce. Najpierw głos zabrał za pośrednictwem Twittera Donald Tusk. Ulica i zagranica (Ameryka), czyli presja ma sens. Niech nikt już nie mówi, że nie warto, że się nie da, że nic nie możemy. Możemy i musimy – napisał. Nie mogło też zabrać komentarza ze strony Rafała Trzaskowskiego. Powrót #LexTVN miał odwrócić uwagę od niewygodnych dla władzy spraw. PiS chciał, żebyśmy o tym mówili. I o niczym innym. Presja obywateli i demokratycznego świata przyspieszyła koniec tej cynicznej gry – podsumował prezydent stolicy naszego kraju.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/rafal.trzaskowski, twitter.com/donaldtusk, wydarzenia.interia.pl
Foto: Flickr.com European People’s Party, YouTube.com Janusz Jaskółka