Wstrząsające słowa Trzaskowskiego przed wyborami! Odpowiedział Kaczyńskiemu

Niedawno w jednym ze swoich przemówień prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński wspomniał o „budowaniu nowych elit”. Rafał Trzaskowski publicznie skrytykował te słowa prezesa. Prezydent Warszawy udzielił wywiadu dla portalu Onet.pl, w którym szerzej wypowiedział się na ten temat. Obnażył rządy Kaczyńskiego.

Wystarczy, że wejdzie się z nimi w kolizję i może to spowodować prawdziwe problemy dla każdego człowieka. Przykładowo: nie będzie ci się podobał hotel na godziny, który wynajmuje jakiś gangster od polityka, będziesz miał stłuczkę z autem polityka albo twój biznes wejdzie w konflikt z biznesem oligarchy partyjnego, którego Kaczyński chce za wszelką cenę chronić. Wtedy instrumenty państwowe będą wykorzystywane przeciwko tobie” – powiedział Trzaskowski.

Skoro PiS chce tworzyć nowe elity, to wiadomo, jak to się może skończyć. Mam znajomych na Podhalu, którzy wywiesili plakaty Koalicji Obywatelskiej i następnego dnia była kontrola skarbowa w ich firmie i przyszedł dyrektor szkoły, w której nauczycielką była jedna z mieszkanek tego domu, i powiedział „weź, nie rób nam tego, zdejmij, bo nasza szkoła będzie miała problemy”. Tak to już dziś wygląda” – dodał prezydent Warszawy.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Sub Luna, flickr/Piotr Drabik
Źródło: natemat.pl