Trzaskowski otrzymał potężne wsparcie! Przeważy ono nad jego zwycięstwem, poważnie zagrozi Dudzie

W obozie opozycji doszło do mocnej zmiany kandydata na fotel prezydenta. Zrezygnowała bowiem Małgorzata Kidawa-Błońska, a jej miejsce zajął prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Poinformował o tym przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka podczas konferencji prasowej tejże partii. Prezydent Warszawy otrzymał potężne wsparcie.

Idę się bić o Polskę, która będzie silna. Idę się bić o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III RP, ale nie depcze się wszystkiego, co przez te 30 lat udało nam się wspólnie osiągnąć. Idę walczyć o państwo, w którym samorządy są silne, bo to samorządy są blisko obywateli. Idę walczyć o państwo, które jest lojalnym, czasami trudnym partnerem w stosunkach międzynarodowych, ale który nie obraża wszystkich siedzących przy stole” – stwierdził prezydent Warszawy.

Jego kandydaturę poparły dwie wielce szanowane osoby. Jedną z nich jest były premier, a obecny szef EPL, Donald Tusk. „Wielkie uznanie dla @M_K_Blonska za styl i odpowiedzialność, dla @sikorskiradek za gotowość do walki i lojalność i dla @trzaskowski_ za start i nadzieję na zwycięstwo. Będziemy Cię wszyscy wspierać. Z całych sił” – napisał. Teraz otrzymał wsparcie popieranej w obozie opozycji prezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz. „Rafale ⁦@trzaskowski_⁩ jeszcze będziemy mieli sporo powodów do uśmiechu, gdy nasza Ojczyzna 🇵🇱 będzie uczciwa, demokratyczna, niewykluczająca nikogo i praworządna! ✌️” – napisała na Twitterze.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Tomasz Lis.
Źródło: natemat.pl