„Jestem wstrząśnięty…”. Przykre słowa Trzaskowskiego ws. morderstwa w Warszawskiej szkole

Dzisiaj w Warszawskiej szkole podstawowej nr 195 na Wawrze doszło do tragicznych scen. W jednym ze szkolnych korytarzy 15 letni uczeń kilkukrotnie dźgnął nożem swojego rówieśnika pozbawiając go życia. Pomimo szybkiej reakcji i reanimacji dziecka nie udało się uratować.

Do całej sytuacji doszło po godzinie 10 rano. W szkolnym korytarzu 15 latek rzucił się z nożem na drugiego ucznia w tym samym wieku. Zadał mu kilka śmiertelnych ciosów. Według zeznań świadków uczniowie mieli wejść w sprzeczkę, która przeistoczyła się w rękoczyny. Obecnie trwa wyjaśnianie sprawy przez prokuratora oraz policję i nie chcą jeszcze udzielać szczegółowych informacji. Na miejscu pojawił się prezydent naszej stolicy, Rafał Trzaskowski.

Jestem wstrząśnięty, pewnie jak większość warszawiaków, która się o tym fakcie dziś dowiedziała. Będziemy przede wszystkim starali się zapewnić pomoc zarówno rodzinie ofiary, jaki rodzinie sprawcy czynu. Rozmawiałem też z dyrektorką szkoły i miasto zrobi wszystko, co będzie mogło ze swojej strony, żeby pomóc w tej sytuacji. Będziemy z tej tragedii wyciągać wnioski. […] Rozmawiałem też z policją, która prosiła mnie by nie udzielać żadnych szczegółowych informacji, bo w tej chwili trwa wyjaśnianie całej sprawy przez prokuraturę i policję” – powiedział zaszokowany.

Foto: tvn24.pl screen
Źródło: natemat.pl