Trzaskowski wymierzył potężny cios w PiS. „Rzeźbimy w tym politycznym bagnie…”

Kilka dni temu prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski w ostatnich wyborach, Rafał Trzaskowski, opublikował obszerny wpis, w którym poinformował o oszustwie Prawa i Sprawiedliwości. Zarzucił partii rządzącej, iż sugerują oni, że strona z licznikiem ścieków, którą utworzyli to strona jego nowego ruchu. Tak jednak nie jest, a Trzaskowski opublikował kolejny wpis, w którym ogłosił, że powołał zespół specjalistów, którzy dokładnie i rzetelnie zbadają awarię „Czajki”.

Kiedy PiS uruchomił stronę z licznikiem ścieków, które w ostatnich dniach zmuszeni jesteśmy kierować do Wisły – sugerując, że to strona mojego nowego ruchu – dostałem tysiąc pomysłów w jaki sposób na to odpowiedzieć. Najmocniejszy z nich zakładał uruchomienie strony, na której pokazalibyśmy licznik ze ściekami, które lały się do Wisły w trakcie kadencji Lecha Kaczyńskiego.[…] Rzeźbimy w tym politycznym bagnie dziwiąc się, że 10 milionów Polek i Polaków nie chodzi na wybory. Przypominamy sobie o nich kilka tygodni przed głosowaniem i piętnujemy ich bierność. Następnym razem kiedy będziemy pomstować na tych, którzy zostając w domu głosują przeciw obecnej polityce, zastanówmy się, czy to nie czasem nasza wina. Przypomnimy sobie m.in. ostatnią akcję PiS-u i wtedy zrozumiemy, dlaczego 10 milionów Polek i Polaków ma dość obecnej polityki.[…] Ale ja nie dam rządzącym tej satysfakcji. Nie wejdę w polityczną walkę na poziomie ścieków” – pisał dwa dni temu.

Musimy szczegółowo poznać okoliczności awarii układu przesyłowego ścieków do oczyszczalni Czajka i zależy mi na tym, aby sprawą tą zajęli się najlepsi specjaliści. Dlatego obok zespołów pracujących od początku w Miasto Stołeczne Warszawa, powołałem Komisję ds. wyjaśnienia przyczyn awarii, którą pokieruje prof. Stanisław Rybicki – dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki na Politechnice Krakowskiej. Profesor Rybicki to jeden z czołowych w kraju ekspertów z dziedziny inżynierii i gospodarki wodnej. Do współpracy dobierze zespół ekspertów, który dokona analizy awarii i sprawdzi, czy mogła mieć na nią wpływ sytuacja z 2019 roku. #RzetelnieoCzajce” – poinformował wczoraj na swoim Facebook’u.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/rafal.trzaskowski, youtube/gp24.pl
Źródło: facebook.com/rafal.trzaskowski