Trzaskowski z coraz większym wsparciem. Znana pisarka: Jest prezydentem marzeń

W szeregach Koalicji Obywatelskiej doszło do zmiany kandydata w wyborach na fotel prezydencki. Zrezygnowała Małgorzata Kidawa-Błońska, a jej miejsce zajął Rafał Trzaskowski. Sądząc po pierwszych sondażach, prezydent Warszawy ma ogromne szanse, aby dostać się drugiej tury. Jego kandydaturę wspiera coraz to więcej znanych osób. Jedną z nich jest popularna polska pisarka, Manuela Gretkowska. 

Zamieściła ona na swoim facebookowym profilu wpis, w którym odniosła się do obecnych wydarzeń w kraju. Wsparła w nim m.in. kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w wyścigu o fotel prezydencki. Wyrzucenie piosenki z listy przebojów wznieci bunt. Tak jak darcie na naszych oczach dokumentów, rozwalanie Sejmu i Konstytucji. Naród obroni sztukę, chociaż nie umiał bronić sam siebie, gdy ewidentnie łamano prawo, a nie dobry smak. Herbert by się uśmiał. Biją w Warszawie przedsiębiorców, naszą klasę średnią. Jednocześnie fałszują jej wybory – muzyczne. I co? I nic. Na tym to polega, na wyuczonej bezradności, która wywołuje u ludzi depresję, a w społeczeństwie marazm – czytamy na wstępie jej wpisu na profilu społecznościowym.

Trzaskowski wypchnięty do wyborów wygląda jak zbity pies. Sikorski to przy nim pitbull. Wolę jednak Trzaskowskiego. Nie będzie łamał opłatków i sumienia. W jeden dzień pokazał, że kariera Nikodema Hołowni jest wynikiem politycznej próżni i próżności. Co nie znaczy, że nie zagłosuję na niego w drugiej turze, gdyby nie daj Boże ministrantów, do niej przeszedł. Zagłosuję przeciw Dudzie i na holownie ( taki ma adres internetowy na plakatach, taki los), na odholowanie nas z tego dna.
PO nie, ale Trzaskowski jest prezydentem moich marzeń. Od dnia, kiedy spotkałam go jako posła ( na zdjęciu) w warszawskiej bibliotece. Pokazał mi w telefonie, że nie wstydzi się swojego księgozbioru. Kilka lat temu, gdy pozowanie na tle książek oraz inteligencja były bardziej wstydliwe od syfu. Razem z Trzaskowskim wygra przegrana Kidawa. Czego im życzę, tak jak nam wolności. Bo ”nasz ból jest lepszy”, a ich to tylko ból dupy –
dodała. 

Czytaj dalej

Źródło: Facebook.com Manuela Gretkowska
Foto: YouTube.com Onet News screen