Trzaskowski zaszedł za skórę rządzącym. Chyba nikt tak dosadnie nie podsumował Polskiego Ładu

Od 1 stycznia 2022 roku oficjalnie obowiązuje w naszym kraju głośny od wielu miesięcy projekt rządowy pod nazwą „Polski Ład”, który ma przeprowadzić rewolucję w podatkach. Rozwiązania wprowadzone przez rząd są szeroko komentowane przez opozycję, w większości w negatywny sposób. Głos zabrał za pośrednictwem swojego konta na Facebooku prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, który nie gryzł się w język. 

Za nami tydzień Nowego Roku, a wraz z tym tydzień funkcjonowania zmian, które rząd postanowił nazwać „polskim ładem”. Sytuacja, z jaką mamy do czynienia w tych pierwszych dniach 2022 roku pokazuje dobitnie, że opisywanie jej słowem „ład” musi świadczyć o kompletnym oderwaniu autorów zmian od rzeczywistości albo ich wyjątkowo przewrotnym poczuciu humoru.
Oto bowiem zmiany w systemie podatkowym, które dotykają milionów Polek i Polaków, są głównie źródłem wątpliwości, pozostających bez odpowiedzi pytań, a także problemów konkretnych ludzi. Zmiany, które rząd zachwalał jako „uproszczenie” systemu, które miały ulżyć większości Polaków jak dotąd skutkują przede wszystkim całkowitym chaosem, w którym gubią się nawet pracownicy administracji skarbowej.
A cierpią ludzie. Wśród nich nauczyciele – grupa zawodowa, dla której obecny rząd już od lat jest wyjątkowo bezwzględny. Wyliczając tylko najgłośniejsze tego przykłady trzeba wspomnieć o deformie edukacji, o odrzucaniu uzasadnionych postulatów płacowych, o potwornym zaniedbaniu ich w dobie pandemii i nauki zdalnej czy wreszcie o skandalicznym #LexCzarnek. Teraz do tej smutnej wyliczanki dochodzi jeszcze szok po sprawdzeniu wysokości styczniowej wypłaty działającej już pod reżimem „polskiego ładu”. Wielu przedstawicieli tej kluczowej grupy zawodowej w prezencie noworocznym od państwa polskiego dostało pensję o kilkaset złotych niższą niż w poprzednim miesiącu. Kilkaset! W samej Warszawie mówimy o ok. 6000 osób, co stanowi ok. 20% wszystkich nauczycieli w stolicy – pisze na portalu społecznościowym. Cały jego wpis możecie przeczytać poniżej.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/rafal.trzaskowski
Foto: YouTube.com Super Express, PolitykaPL