Trzaskowski zmiażdżył PiS na antenie TVN24. Tak mocne słowa dawno nie padły z jego ust!

Wczoraj niespodziewanie media obiegła wiadomość o podaniu się do dymisji trzynastu członków Rady Medycznej. „W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19” – napisano w oświadczeniu dla PAP. Decyzja ta miała być spowodowana „brakiem wpływu rekomendacji na realne działania” oraz „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

Gościem w programie „Fakty po faktach” na antenie TVN24 był prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Wypowiedział się on tam na temat odejścia większości członków Rady Medycznej. Nie zostawił on suchej nitki na rządzących. Widząc to, że rząd nie zamierza aktywnie przeciwdziałać pandemii, widząc ten olbrzymi chaos, widząc również wzrost niestety tych przypadków, które kończą się śmiercią oraz również obłożenie szpitali, większość Rady postanowiła podać się do dymisji, wyrażając tym samym całkowity brak zaufania dla rządzących i pokazując, że rządzący po prostu nie słuchają specjalistów i biorą w pełni odpowiedzialność za to, co się dzieje w Polsce dzisiaj – mówił.

Niestety premier Morawiecki się po prostu boi. Boi się podejmować decyzję. Boi się tego mocnego lobby antyszczepionkowego. Rząd Polski nie chce się wykazywać tutaj odwagą i to jest bardzo smutne, dlatego że w pierwszej fazie pandemii można było wybaczyć rządzącym pewien chaos, bo ten chaos panował na całym świecie[…]. Natomiast przy czwartej, zbliżającej się piątej fali rządzący cały czas próbują zarządzać chaosem. Nie podejmują decyzji takich, jakich powinni – kontynuował na antenie TVN24. Odniósł się on także do „Polskiego Ładu”. Mamy jeden wielki chaos. Rządzący się zachowują jak taki jaskiniowiec, który po prostu złapał za włosy społeczeństwo i szarpie i nic go nie przejmuje, dlatego że jest tak przekonany, że robi dobrze i będzie robił na złość przeciwko wszystkiemu i przeciwko wszystkim – dodał.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/polsatnewspl, youtube/OKO.press
Źródło: wprost.pl, natemat.pl, tvn24.pl