Tusk bez ogródek uderza w PiS. Mistrzowsko zaorał partię rządzącą!

Obecny szef Rady Europejskiej, Donald Tusk kilka dni temu w oficjalnym wideo poinformował, że podjął decyzję o niestartowaniu w przyszłych wyborach prezydenckich. Pomimo tego, nie zaprzestaje ingerować w polską politykę w postaci komentowania sytuacji w naszym kraju. W najnowszym wywiadzie ostro uderzył w Prawo i Sprawiedliwość.

„Kryzys wywołany rządami PiS jest tak wielki, że należy wszystko zrobić, by nie pozwolić tej partii niszczyć przez kolejne cztery lata ładu ustrojowego i praworządności. Kandydatem powinien być więc ktoś, kto w sposób wiarygodny, autentyczny, z przekonaniem będzie budował poparcie ponad połowy Polaków” – stwierdził Tusk w wywiadzie dla francuskiego dziennika „Le Soir”.

„Pomijam 500 plus, nikt już tego nie odbierze. Ale jak wiadomo, rząd PiS na tym nie poprzestał. I widać wyraźnie, że – na sposób południowoamerykański on połączył to, co jest przyjemne, łatwe i atrakcyjne w lewicowej i prawicowej polityce. Wiadomo, że to się musi skończyć dramatem” – dodał. Tusk wypowiedział się również na temat przyszłego prezydenta. Stwierdził, że kandydat na to stanowisko nie może robić tego w interesie swojej partii, a w obronie konstytucji, niezależnego sądownictwa oraz wolnych mediów.

Czytaj dalej

Foto: flickr/Czas na zmiany, flickr/EU2017EE Estonian Presidency
Źródło: msn.com