Tusk odpalił bombę w najnowszym wpisie! „Obudźcie się wreszcie. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie”

Szaleńczy wirus SARS-CoV-2, czyli tzw. koronawirus sparaliżował cały świat. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce oficjalnie zarażonych jest 1051 osób, z czego 14 nieszczęśliwie zmarło. Na świecie liczby te również ciągle rosną. Potwierdzono 463.387 przypadków zakażeń, a w tym 20.912 ofiar. Obecną sytuację postanowił skomentować były premier Polski, Donald Tusk.

Pomimo szybkiej reakcji rządu w sprawie pandemii i nakładaniu na Polaków wszelakich restrykcji, takich jak m.in. zakaz wydarzeń masowych, zamknięcie szkół, restauracji, kin czy ograniczenie miejsc w środkach transportu publicznego, nie wszystkim się one podobają. Uważane są one bowiem za bezmyślne i nieprzemyślane. Prawo i Sprawiedliwość krytykowane jest również za to, że nie chcą przenieść zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. Zwolennicy opozycji uważają, że obecną sytuację w perfidny sposób wykorzystuje ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda.

Swoje niezadowolenie na Twitterze postanowił wyrazić w jednym wpisie były premier naszego kraju, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, Donald Tusk. „Kiedy 2 tygodnie temu mówiłem, że ludzie władzy zarabiają na maseczkach i testach, kręciliście z niedowierzaniem głowami. Kiedy tydzień temu mówiłem, że władza ma łatwiejszy i szybszy dostęp do testów, zatykaliscie uszy. Obudźcie się wreszcie. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie” – napisał. Warto dodać, że jego wpis cieszy się sporą popularnością na portalu społecznościowym. Ma on ponad 10 tys. polubień.

Czytaj dalej

Foto: youtube/EPP
Źródło: twitter.com/donaldtusk