Tusk ostro o Kaczyńskim. Mazurek wkracza w jego obronie

Szeregi Prawa i Sprawiedliwości oraz fanów partii rządzącej zostały mocno poruszone po wczorajszej wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Ostro wypowiedział się na łamach „Gazety Wyborczej” o prezesie partii, Jarosławowi Kaczyńskiemu. W obronie prezesa wyskoczyła Beata Mazurek, obrażając byłego premiera.

Donald Tusk na łamach „Gazety Wyborczej” wypowiedział się o Kaczyńskim. Nazwał go liderem obozu proputinowskiego. Kto osłabia Unię lub liczy na jej rozpad, obiektywnie rzecz biorąc, kibicuje Rosji. Pewnie niespodziewanie dla samego siebie, Kaczyński stał się jednym z liderów proputinowskiego obozu politycznego w Europie. – powiedział. Jak można się domyślić w obozie PiS nie spodobała się ta wypowiedź.

Obronić Kaczyńskiego postanowiła rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek. Lider obozu proputinowskiego już na szczęście nie jest premierem. Kiedy rządził przez 7 lat nie rozwiązał problemów osób niepełnosprawnych, dopalaczy i wielu innych – napisała na swoim profilu Twitter. Dodatkowo do wpisu dopięła zdjęcia przedstawiające Tuska w Sejmie podczas protestu niepełnosprawnych oraz Tuska, który spotyka się z Vladimirem Putinem.

Źródło: se.pl
Foto: youtube/MASAKRACJA, youtube/Jeden z wielu