Donald Tusk nie wytrzymał propagandy TVP! W szeregach stacji zawrzało

Legendarny polityk naszego kraju, Donald Tusk jest dzisiaj na ustach wszystkich mediów. Były premier Polski został w środę wybrany na szefa Europejskiej partii Ludowej w parlamencie Europejskim. Był on jedynym kandydatem i wygrał z 93 procentowym poparciem. Jego pierwszy wywiad na nowym stanowisku spowodował ogromne kontrowersje w polskiej polityce.

Tusk postanowił bowiem uderzyć w TVP i Prawo i Sprawiedliwość. W obozie opozycji panuje przekonanie, iż Telewizja Publiczna to propaganda partii Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził tak również sam Tusk. „Mój wizerunek był skutecznie rujnowany przez telewizję publiczną. Było to zachowanie haniebne.[…] Mogę zedrzeć maskę obiektywnego nudziarza i dosadniej mówić, co myślę o Polsce i świecie” – mówił w Zagrzebiu dla portalu „Onet.pl”. To jednak nie wszystko czym zaskoczył nowy szef EPL.

Powiedział również, że jego byłe stanowisko, czyli bycie szefem Rady Europejskiej zabraniało mu mówić dokładnie co myśli, bo nakładało na niego ograniczenia o charakterze politycznym. Jako szef EPL takowych ograniczeń już nie ma, dodając, że wręcz powinien mówić o tym, co myśli. Na temat rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich przyznał, że duży wpływ na jego decyzję miało TVP, które stale rujnowało jego wizerunek. „Było to zachowanie haniebne. PiS-owska władza nad tym pracowała z użyciem TVP” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: flickr/European Council President
Źródło: msn.com, Onet.pl