Zdumiewające słowa Tuska po porażce reprezentacji. Jego wpis to HIT!

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w swoim pierwszym spotkaniu na Mistrzostwach Świata z Senegalem (2:1), czym strasznie utrudniła sobie wyjście z grupy. Przypomnijmy, że orły Nawałki w spotkaniu o życie już w najbliższą niedzielę zmierzą się z Kolumbią. Przegrana oznacza koniec marzeń o grze w fazie play-off. 

Nie tak polscy kibice wyobrażali sobie początek mistrzostw. Mimo że to Polacy według ekspertów byli faworytami meczu, kompletnie tego nie zaprezentowali na murawie. To Senegalczycy od początku spotkania nacierali na bramkę Wojciecha Szczęsnego, a podopieczni Adama Nawałki mieli problem z wymienieniem kilku dokładnych podań. W 37. minucie ziściło się to golem Thiago Cionka, który umieścił futbolówkę we własnej bramce. Druga połowa dla naszych rozpoczęła się nieco lepiej. Ciekawym strzałem z rzutu wolnego popisał się kapitan reprezentacji, Robert Lewandowski jednak jeszcze lepszą paradę wykonał senegalski golkiper. Niestety w 60 minucie meczu wynik na 2:0 podwyższył Niang. W końcówce odpowiedział jeszcze strzałem głową Grzegorz Krychowiak jednak było to zdecydowanie za mało, abyśmy mogli ten mecz chociaż zremisować.

Tuż po meczu w sieci pojawiło się wiele negatywnych komentarzy pod adresem reprezentantów Polski. Nieco inaczej do sytuacji postanowił odnieść się szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który wierzy w to, że Polacy w kolejnych meczach pokażą się z lepszej strony. Drużyna po przegranej musi się podnieść i walczyć dalej. Warto ją w tym wesprzeć, bez tej całej histerii i uniesień, za to konsekwentnie i lojalnie. Bo dopóki piłka w grze… – możemy przeczytać na oficjalnym profilu byłego premiera Polski. Jego wpis zyskał niemałą popularność na portalu społecznościowym.

Źródło: Twitter.com Donald Tusk (@donaldtusk)
Foto: Facebook.com Donald Tusk (facebook.com/europeancouncilpresident), Facebook.com Robert Lewandowski (facebook.com/rl9official/)