Słowa Tuska o PiS w TVN24 odbiją się echem w całej Polsce! „Czasem mam wrażenie, że…”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, pojawił się w roli gościa w programie „Jeden na jeden” na antenie TVN24. Wypowiedział się tam niepochlebnie na temat polityki zagranicznej prowadzonej przez partię rządzącą Prawo i Sprawiedliwość. Skomentował także ostatnie wypowiedzi wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego oraz posła Marka Suskiego na temat Unii Europejskiej.

Ryszard Terlecki powiedział kilka dni temu w Karpaczu, że „powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, właśnie, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia, bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, no to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla Unii jest bardzo silne, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i coś, co organiczny nasz rozwój„. Podczas uroczystości 76. rocznicy uwolnienia żołnierzy Armii Krajowej z więzienia UB w Radomiu na temat Unii wypowiedział się także Marek Suski.

Ale szanowni państwo, w trakcie II wojny światowej Polska walczyła z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim. Bruksela przysyła nam namiestników, którzy mają Polskę doprowadzić do porządku. Rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków” – powiedział polityk. W TVN24 słowa członków PiS skomentował Donald Tusk. „Taka retoryka, porównywanie Brukseli czy Unii Europejskiej do Związku Radzieckiego, czy okupacji hitlerowskiej, takie słowa one nie pozostają bez skutku, one nie są bezkarne. Są rujnujące dla naszej reputacji w Europie” – stwierdził. Tusk ocenił także politykę zagraniczną polskich rządzących. „Czasem mam wrażenie, że Polską rządzą nieznośne bachory, które są w stanie wypowiedzieć każdą polityczną herezję” – powiedział.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Wirtualna Polska, facebook.com/donaldtusk
Źródło: tvn24.pl, natemat.pl, wiadomosci.gazeta.pl