Tusk skomentował tragedię w Paryżu. Internet dziś huczy o tych słowach!

Od wczoraj na całym świecie głośno jest na temat tragedii, która się miała miejsce w Paryżu. Mowa tutaj o pożarze legendarnej katedry Notre Dame. Wielu polityków oraz celebrytów wyraziło swoje wsparcie dla Francuzów, a jednym z nich jest były premier naszego kraju Donald Tusk. O jego słowach mówi się najwięcej.

Wczoraj doszło do wybuchu pożaru w katedrze Notre Dame w Paryżu. Około godziny 4 nad ranem strażacy zdołali zapanować nad ogniem, jednak straty są bardzo ogromne. Prezydent Francji Emmanuel Macron oficjalnie poinformował, że katedra zostanie odbudowana przy pomocy społeczności międzynarodowej. Do takich działań namawia wszystkie kraje również szef Rady Europejskiej, Donald Tusk. Ten udostępnił dwa wpisy o których się dziś dużo mówi.

Pierwszy wpis Tuska po wypłynięciu informacji o pożarze był krótki i wymowny: „Notre-Dame de Paris est Notre-Dame de toute l’Europe. We are all with Paris today” – napisał, co tłumaczy się: „Dzisiaj wszyscy jesteśmy z Paryżem”. Po ugaszeniu ognia opublikował następny. To po tych słowach jest dziś o nim głośno. „I’d like to say words of comfort and solidarity with the French nation, also as citizen of Gdańsk, 90% destroyed and burnt, later rebuilt. You will also rebuild your cathedral!
From Strasbourg, French capital of the EU, I call on all 28 States to take part in this task.#NotreDame
” – oznajmił. Co w języku polskim oznacza” „Chciałbym przekazać wyrazy współczucia i solidarności z narodem francuskim, również jako obywatel Gdańska, który w 90 proc. został zniszczony, spalony, a później odbudowany. Wy również odbudujecie swoją katedrę. Ze Strasburga, francuskiej stolicy UE, wzywam wszystkie 28 państw do uczestnictwa w tym zadaniu”.

Foto: youtube/Telewizja Republika
Źródło: natemat.pl