Tusk miażdży Kaczyńskiego w najnowszym wywiadzie. Nie zostawił suchej nitki na PiS!

W czwartek lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, spotkał się w Sejmie z politykami Koalicji Obywatelskiej. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji politycznej w naszym kraju. Po owym spotkaniu udzielił on wywiadu dla PAP. Tusk nie omieszkał skrytykować Prawa i Sprawiedliwości wraz z liderem wspomnianej partii, Jarosławem Kaczyńskim, na czele za sposób, w jaki walczą z pandemią COVID-19.

Tusk wypowiedział się krytycznie o decyzjach podejmowanych przez ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. „W Polsce minister Adam Niedzielski uważa, że nie jest źle, bo odnotowano spadek zachorowań. Pomijam już fakt, że optymizm ministra zdrowia w sytuacji, kiedy 600 osób dziennie umiera na covid, jest czymś dla mnie niewyobrażalnym i szokującym” – mówił. Odniósł się także do ostatniej konferencji Niedzielskiego, podczas której poinformował on o obowiązku szczepień trzech grup społecznych – medyków, nauczycieli oraz funkcjonariuszy publicznych od marca 2022 roku. „Jakakolwiek zwłoka jest tutaj obarczona wielkim ryzykiem, więc nie w marcu, tylko zaraz powinniśmy przeprowadzić obowiązkowe szczepienia dla ochrony zdrowia, funkcjonariuszy publicznych czy pracowników oświaty – stwierdził. Dodał także, że jego zdaniem od tego zależeć będzie życie wielu tysięcy osób.

Odniósł się także do projektu PiS, który zakładać ma umożliwienie pracodawcom weryfikacji szczepień pracowników. Uznał on ten projekt za „bardzo ostrożny i zrzucający odpowiedzialność na pracodawców”, a jak uważa, to państwo powinno wziąć tę odpowiedzialność na siebie. Następnie w mocnych słowach uderzył w prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz Łukasza Mejzę. „Wszyscy widzimy, że Kaczyński jest szantażowany jak nie przez Ziobrę, to antyszczepionkowców, jak nie antyszczepionkowcy, to Mejza. Wiadomo, że Kaczyński już dawno nie rządzi. Panuje nic nie robiąc, a de facto rządzą ludzie mizerni, albo tak nikczemni jak ten pan Mejza” – mówił. Tusk uważa także, że to właśnie słabość Kaczyńskiego nie pozwala na zdecydowane decyzje w sprawie pandemii czy też brak pieniędzy z UE, jeśli chodzi o odszkodowanie za działania antycovidowe.

Czytaj dalej

Źródło: pap.pl
Foto: facebook.com/donaldtusk, youtube/gazeta.pl