Tusk właśnie zniszczył PiS. Ta wypowiedź to hit!

Donald Tusk wszystkich zaskoczył. Ta wypowiedź to strasznie mocny cios w stronę Prawa i Sprawiedliwości, a internauci już okrzyknęli ją „hitową”. Pomimo tego, że polityk w naszym kraju nie pełni już żadnej roli, to ciągle interesuje się i komentuje sytuację polityczną Polski. Tym razem wypowiedział się o nowych przepisach o Sądzie Najwyższym.

Wczoraj, tj. 03.07.2018 roku, w życie weszły nowe przepisy o Sądzie Najwyższym, które wywołały ogromne kontrowersje. Szef Rady Europejskiej zapytany przez dziennikarza o komentarz co do tych przepisów odpowiedział: Jedno jest pewne, Polacy zasługują na niezależne sądownictwo, podobnie jak inne narody w obrębie naszej cywilizacji, bo niezależne sądownictwo sprzyja obywatelom. Może nie zawsze władzy, ale dla obywateli jest to rzecz niezwykle ważna. Jest to czasami jedyna gwarancja ich wolności, ich praw.

Dlatego – niezależnie od zdarzeń, których nie chcę komentować, gdyż nie czuję się kompetentny, jeśli chodzi o ocenianie na bieżąco tej sytuacji – moja generalna uwaga będzie zawsze taka sama. Ten, kto wspiera i chroni polskie niezależne sądownictwo, ten pomaga Polakom. Ten, kto atakuje lub chce podważyć niezależne sądownictwo w Polsce, szkodzi Polakom – dodał. Po swojej wypowiedzi jeden z dziennikarzy powiedział mu, że do Strasburga ma za niedługo przybyć Mateusz Morawiecki. Tusk odpowiedział krótko i sarkastycznie: Pozdrówcie go ode mnie.


Źródło: pikio.pl
Foto: youtube/MASAKRACJA