Tusk wraca do polskiej polityki. Powstanie nowy ruch!

Walka o Sejm jest coraz ostrzejsza. Nie jest tajemnicą, że wielu Polaków pragnie powrotu obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska, do polskiej polityki. Zwolennicy opozycji idą nawet o krok dalej i twierdzą, że dobrze sprawdziłby się w roli prezydenta naszego kraju.

Obozy te mogą zostać pozytywnie zaskoczone, bowiem jak się okazuje, powstaje nowy ruch polityczny, w który mocno zaangażowany jest wspomniany wcześniej Donald Tusk. W Brukseli doszło do spotkania Donalda Tuska z Aleksandrą Dulkiewicz, Tadeuszem Truskolaskim oraz prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim, o czym ten ostatni postanowił się podzielić na Facebooku. Rozmowa z szefem RE Donaldem Tuskiem. Jak zwykle ciekawa, jak zawsze o kwestiach najważniejszych – dla Europy, dla Polski, dla regionów i miast. Nie zabrakło też wątków historycznych – w związku z dzisiejszą rocznicą Okrągłego Stołu i nadchodzącymi obchodami 4 czerwca – napisał.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, właśnie rocznica 4 czerwca ma być dla Tuska ważną datą, przez co jego nowy projekt polityczny nazywać będzie się „Ruch 4 Czerwca”. Ma on zrzeszać polityków opozycji, aby osłabić Prawo i Sprawiedliwość. Ruch 4 Czerwca nie jest wymierzony w PO, ale ma wzmocnić cały obóz anty-PiS. […] Projekt 4 Czerwca będzie potrzebny zarówno wtedy, gdy opozycja przegra wybory do PE, jak i wtedy, gdy je wygra. A porażka opozycji bez szerokiej listy jest prawdopodobna. Wtedy konieczny będzie restart – powiedział rozmówca „Rz”.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, tvn24.pl
Foto: facebook.com/A.Dulkiewicz