Wściekły Tusk ZNOKAUTOWAŁ Kaczyńskiego! Padły ostre słowa, upokorzył prezesa PiS na oczach Polaków

Furorę w sieci zrobił jakiś czas temu artykuł Szymona Jadczaka oraz Mateusza Ratajczaka dla Wirtualnej Polski. Dotyczył on firmy Łukasza Mejzy, która miała obiecywać między innymi leczenie chorych na raka, stwardnienie rozsiane, Alzheimera czy też Parkinsona. Wiceminister sportu miał osobiście jeździć do rodziców chorych dzieci i przekonywać ich do terapii, która pozwolić miała wyleczyć ich pociechy z nieuleczalnych chorób. Do tych doniesień odniósł się podczas konferencji przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk. Nie szczędził on ostrych słów pod adresem Mejzy, jak i Jarosława Kaczyńskiego.

Właśnie ze względu, że ma takie podejście do ludzi i standardów Mejza wciąż jest w rządzie. Jeśli jest użyteczny dla Kaczyńskiego, może być taki jakim jest. Kaczyńskiemu to nie przeszkadza. Nie sądziłem, że los dzieci chorych na raka, będzie tak manifestacyjnie lekceważony przez partię rządzącą i jej lidera.[…] Nie ma nic bardziej obrzydliwego, niż wykorzystywanie dzieci chorych na raka. Wiecie czemu Mejza wciąż nie został zdymisjonowany? Bo ta sytuacja zupełnie nie brzydzi Jarosława Kaczyńskiego. Takie lekceważenie chorych dzieci dyskwalifikuje rządzących i twórcę tego ohydnego systemu politycznej korupcji, pana Kaczyńskiego” – mówił Tusk.

29 listopada udostępnił on na Twitterze wpis o treści: „Wiele lat temu spytałem Kaczyńskiego, dlaczego w jego partii jest tylu łajdaków. Powiedział, że porządki w kraju można robić używając nawet brudnej szmaty. Nazwisk nie wymienił. Sami zgadnijcie„. Podczas konferencji odniósł się także do tych słów. Stwierdził, że Kaczyński miał je wypowiedzieć dawno temu – bo jeszcze w latach 90. – jednak, gdy bierze pod uwagę obecne podejście prezesa Prawa i Sprawiedliwości, są one jak najbardziej aktualne.

Czytaj dalej

Foto: twitter.com/JKowalski_posel, youtube/Fakty RMF FM
Źródło: natemat.pl, twitter.com/donaldtusk