TVP do ataku na Tuleyę wykorzystało utwór znanego zespołu. Ten nie wytrzymał, ich oświadczeniem żyje cała Polska 

W ubiegły czwartek na antenie Telewizji Polskiej, w programie „W tyle wizji” pojawił się materiał atakujący znanego sędziego, Igora Tuleyę. Stacja wykorzystała do tego utwór „Kochać inaczej”, lubianego przez Polaków pop rockowego zespołu De Mono. Na ich oficjalnym facebookowym profilu pojawiło się oświadczenie, w którym przedstawiciele zespołu odnieśli się do sprawy. Zrobiło się o nim bardzo głośno w internecie. 

W dniu 27 lutego 2020 roku na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” wykorzystano bez naszej zgody utwór „Kochać Inaczej”. Fragment piosenki zawierający słowa „a kiedy przyjdzie na Ciebie czas, a przyjdzie czas na Ciebie” został użyty jako ilustracja muzyczna do materiału o Sędzi Igorze Tuleyi. Posłużenie się piosenką w takim kontekście, podobnie jak posłużenie się przez jednego z prowadzących program cytatem „lecz nagle możesz zacząć spadać w dół” w taki sposób, jakby to miało dotyczyć Sędziego Igora Tuleyi jest naganne i nie może mieć miejsca. – czytamy na portalu społecznościowym. 

Jako współkompozytorzy mieliśmy zupełnie inne przesłanie tworząc utwór o miłości. Jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew naszej woli.
Takie bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie i zaangażowanie w ocenę sytuacji Sędziego Tuleyi, a to nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną. Andrzej Krzywy, Piotr Kubiaczyk dodali. Warto dodać, że ich wpis spotkał się z ogromnym odzewem internautów. Zawsze Was lubiłem… i lubię coraz bardziej – właśnie za tę odwagę przy powszechnej obojętności – napisał  jeden z internautów.

Źródło: Facebook.com De Mono, wprost.pl
Foto: YouTube.com Konrad Kruszewski, Rzeczpospolita TV screen