TVP się doigrała! Jurek Owsiak zainicjował akcję, która skradła serca Polaków

12 stycznia 2020 r. w całym kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niezaprzeczalnie inicjatywa Jerzego Owsiaka to ewenement na skalę światową, którą wspiera znaczna część Polaków. W niedzielę w Warszawie odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której ogłoszono, że w trakcie ostatniej edycji zebrano 186 133 610, 66 zł. Kwotę tę przedstawił na swoim facebookowym profilu również prezes fundacji. Nie omieszkał się przy tym odnieść do nowelizacji tzw. ustawy abonamentowej, która został podpisana w piątek przez Andrzeja Dudę.

Batalia dotycząca nowelizacji ustawy mającej na celu przyznanie 2 miliardów złotych na media publiczne została zakończona. Politycy Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali ten pomysł w Sejmie, podczas gdy politycy opozycji chcieli tę kolosalną kwotę przekazać na onkologię, aby wspomóc w leczeniu chorych na raka. W piątek, tj. 6 marca, prezydent Andrzej Duda oficjalnie podpisał projekt ustawy i pieniądze trafią na konto TVP. Do całej sytuacji odniósł się m.in. Jurek Owsiak, jego apel uderzający w Telewizję Polską skradł serca Polek i Polaków.

Fundacja WOŚP podczas 28. Finału zebrała 186 133 610, 66 PLN, co do których ma bardzo jasne i sprecyzowane plany na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Celujemy w najwyższą jakość i pragniemy kupić sprzęt, który zmieni poziom sal operacyjnych i zabiegowych. Przeznaczymy na to część pieniędzy, bo realizujemy także non stop całoroczne programy medyczne.

Po raz kolejny dobrze wydamy te pieniądze. Ta suma to niecałe 10% z 2 miliardów przeznaczonych na telewizję państwową. Jak dużo moglibyśmy zdziałać w ochronie zdrowia Polaków gdybyśmy dysponowali taką sumą pieniędzy! Jeśli uważasz, że te pieniądze powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków – kliknij „lubię to”.

Bardzo dziękuję i liczę na to, że ten głos Polaków będzie ważnym przyczynkiem do narodowej dyskusji o naszym zdrowiu. – napisał na swoim Facebooku.

Źródło: Facebook.com Jurek Owsiak, wtv.pl
Foto: commons.wikimedia.org Ralf Lotys