TVP w KURIOZALNY sposób przedstawiło debatę w PE. Zrobili to w typowy dla stacji sposób

We wtorek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata z udziałem premiera Polski, Mateusza Morawieckiego na temat praworządności w Polsce, w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Pomimo powszechnej opinii, jakoby PiS zdecydowanie zaprzepaściło swoją szansę, wiadomości TVP przedstawiły właśnie Unię Europejską jako czarny charakter. Premiera ukazało natomiast jako bohatera, który broni naszego kraju za wszelką cenę. Oberwało się także Donaldowi Tuskowi, któremu kolejny raz zarzucono działanie na korzyść Niemiec.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej stawia sprawę jasno. Albo Polska skapituluje przed eurokratami i zgodzi się na ograniczenie suwerenności, albo zostanie poddana szantażowi finansowemu. Na takie traktowanie Polski nie zgadza się nasz rząd” – mówi narrator materiału, po czym pokazany został fragment wypowiedzi premiera Morawieckiego. „Nie możemy milczeć, gdy nasz kraj, także na tej sali, jest atakowany w sposób niesprawiedliwy i stronniczy” – powiedział. „Polski premier wskazał problemy, z którymi musi zmierzyć się wspólnota, znacznie poważniejsze niż rzekome zagrożenie dla praworządności w Polsce” – kontynuuje lektor.

Za cel obrano także, typowo już dla Telewizji Polskiej, Donalda Tuska. Pokazano fragment debaty w PE, na którym Manfred Weber dziękował Tuskowi za wyprowadzenie ludzi na ulicę. To wykorzystać postanowiło TVP. Pokazali m.in. Martę Lempart, która krzyczała na demonstracji „Wyp***ać” czy też, kolejny raz, przewodniczącego PO mówiącego „danke für alles”. Pojawiły się również wypowiedzi europosłów PiS. Jadwiga Wiśniewska stwierdziła, że Tusk i przedstawiciele EPL-u w PE działają wspólnie i w porozumieniu. Dominik Tarczyński stwierdził ponadto, iż celem debaty było budowanie hegemonii Niemiec nad Polską i Europą. „Widzieliśmy to w podziękowania niemieckich polityków skierowanych do Donalda Tuska. Bardzo smutny obrazek” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/POLSKA Z PRAWEJ STRONY
Źródło: wiadomosci.tvp.pl