Tyszkiewicz uderza w Morawieckiego, apeluje do młodzieży! „Zachęcam do pisania listów do pana Premiera…”

Premier Mateusz Morawiecki zaskoczył wszystkich swoją wypowiedzią podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego. Stwierdził wówczas, że Norwegia żeruje na wojnie w Ukrainie. „Nadmiarowe zyski Norwegii z ropy i z gazu przekroczą sto miliardów euro. To jest pośrednie żerowanie na wywołanej przez Putina wojnie. Drodzy norwescy przyjaciele, to nie jest sprawiedliwe” – powiedział szef polskiego rządu. Wylała się na niego fala krytyki, a dołączył do niej niezależny senator Wadim Tyszkiewicz. Ten skrytykował go mocnym wpisem.

Nieuczciwe i niemoralne jest pańskie postępowanie Panie Premierze Morawiecki.
Rząd dobija, poprzez swoje spółki, polskich, rodzimych przedsiębiorców, gigantycznymi podwyżkami cen za polski gaz z naszych polskich kopalń, żerując na bandyckiej napaści putinowskiej hordy na Ukrainę i wzroście cen gazu na światowych rynkach.
„Nadmiarowe zyski rządu ze sprzedaży Polakom polskiego gazu są ogromne . To jest pośrednie żerowanie na wywołanej przez Putina wojnie” panie Premierze.
Ja, senator Wadim Tyszkiewicz, zachęcam młodzież do pisania listów do pana Premiera Morawieckiego i swoich pisowskich znajomych, żeby ci wpłynęli na swój rząd, aby ten podzielił się ze społeczeństwem nadzwyczajnymi, nieuzasadnionymi zyskami ze sprzedaży ropy i gazu z naszych lokalnych, polskich, w tym lubuskich złóż, eksploatowanych przez PGNiGe (za chwilę już Orlen Obajtka) i zamiast dobijać, wsparł naszych polskich przedsiębiorców.
Moim zdaniem, jako niezależnego i bezpartyjnego senatora RP, polski rząd Premiera Morawieckiego, „zarabia spekulacyjnie na wysokich cenach paliw kopalnych w związku z wojną na Ukrainie”.
Wg mnie premier Morawiecki „żeruje na tym, co się dzieje z cenami gazu w związku z bandycką napaścią Rosji Putina na Ukrainę. To nieuczciwe i niemoralne”.
-„Same tylko nadmiarowe zyski, przepraszam, przekraczające średnioroczną z ostatnich lat, o tak powiedzmy precyzyjnie, zyski z ropy i gazu przedsiębiorstwa państwowego, jakim jest PGNiGe, sięgają setek milionów zł – powiedział (wzorując się na Morawieckim) Wadim Tyszkiewicz, czyli ja.
-„Oni się powinni podzielić tym nadmiarowym, gigantycznym zyskiem” – apeluję do polskiego rządu, za przykładem nawoływania Mateusza Morawieckieg do Norwegów.
Uwaga!!! Polskie przedsiębiorstwa zależne od gazu znalazły się na granicy bankructwa. Firmy z Nowej Soli i woj. lubuskiego wystosowały błagalny list o niedobijanie ich gigantycznymi podwyżkami za gaz z naszych lokalnych kopalń w województwie lubuskim
” – pisze na Facebook’u.

Blisko 1/4 zapotrzebowania gazu w Polsce pochodzi w z polskich kopalń. To nasze dobra, a nie Morawieckiego czy Obajtka.
O ile wzrosły koszty eksploatacji złóż, skoro ceny za gaz rządowe spółki podniosły wielo, wielokrotnie? Czy to były uzasadnione podwyżki w związku ze wzrostem kosztów? Nie.
Gaz wysoko zaazotowany, czyli gorszy od gazu rosyjskiego, podrożał o 800%.
Jakie uzasadnienie? To żerowanie polskiego rządu na wojnie na Ukrainie. To jest nieuczciwe i niemoralne. Może to doprowadzić do bankructwa wielu polskich, rodzimych przedsiębiorców.
Panie premierze, jak panu nie wstyd? Apeluje pan do Norwegów, a sam w bezwstydny sposób żeruje na wojenne zawierusze wywołanej przez bandytę Putina.
– w cudzysłowie „…” parafrazy słów Premiera Morawieckiego skierowane do Norwegów
PS W najnowszym sondażu elektorat PiS widzi Mateusza Morawieckiego na miejscu Andrzeja Dudy.
Mateusz Morawiecki Prezydentem Polski?
Z taką prawdomównością i moralnością?
Co z Tobą Polsko?
PS II Rekordowe zyski odnotowują także polskie firmy – PGNiG, Orlen czy Lotos. W pierwszym kwartale 2022 r. Grupa Orlen wypracowała zysk netto w wysokości 2,8 mld zł; to o 1 mld zł więcej rok do roku. EBITDA LIFO Grupy Orlen wyniosła w tym czasie 2,79 mld zł, o 0,4 mld zł więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.
Natomiast w pierwszym kwartale 2022 r. Grupa Kapitałowa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa osiągnęła ponad 4 mld zł zysku przy ponad 47 mld zł przychodów
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/krosno24tv, youtube/Kancelaria Premiera
Źródło: facebook.com/wadimnowasol, wiadomosci.onet.pl