Tyszkiewicz znokautował Korwina-Mikke. Zareagował na jego skandaliczne słowa o ludobójstwie w Buczy

Kilka dni temu po odbiciu ukraińskiego miasta Bucza media obiegły przerażające nagrania z tego miejsca. Na ulicach leżały ciała zamordowanych przez rosyjskich żołnierzy cywilów, także kobiet oraz dzieci. Duża część z nich miała związane z tyłu ręce. Nagrania te podważyć postanowił Janusz Korwin-Mikke. W skandalicznym wpisie na Twitterze stwierdził, że mogą być one sfabrykowane. Został za to mocno skrytykowany.

Zauważyliście Państwo, że domy są niemal nietknięte (pewno nie…)? A pomyśleliście, dlaczego chowa się ludzi w masowych grobach – a nie chowają ich krewni (w Buczy żyło 36 tys.)? I czemu krewni nie usunęli tych ciał z ulicy? Patrzcie i MYŚLCIE! To nie boli” – napisał Korwin-Mikke na swoim Twitterze. Nie dziwi więc fakt, że tak skandaliczne słowa spotkały się z negatywnym odbiorem internautów. „Nieudolnie to wy rozpuszczacie kremlowska propagandę” czy też „Gardzę tobą” – pisali w sekcji komentarzy. W ostrych słowach wypowiedział się o nim także niezależny senator, Wadim Tyszkiewicz.

Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości co do tego, że zasiadający w łamach polskiego parlamentu powinni przechodzić okresowe badania psychiatryczne? Ten przyjaciel Putina, ten który o gwałcie na 14-stko latce mówił: „Jak nie krzyczy, to widać tego chce”, powinien zniknąć z przestrzeni publicznej. Ja bardzo żałuję, że takiemu indywiduum podawałem kiedyś rękę. Jak się czuje Konfederacja? Czy bierze odpowiedzialność za dziada gloryfikującego Rosjan, gwałcących matki i zabijających ukraińskie dzieci? Obrzydliwa i obmierzła postać polskiej polityki” – napisał za pośrednictwem Facebook’a polityk.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Korwin-Mikke, youtube/Nowa Praca
Źródło: twitter.com/JkmMikke, facebook.com/wadimnowasol