Prawica wrze! Giertych opublikował ostatni, najostrzejszy list miażdżący polityka PiS

Romana Giertycha nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Popularny mecenas w ostatnich dniach na swoim oficjalnym profilu na Facebook’u wdał się w konflikt z marszałkiem Markiem Kuchcińskim. Opublikował do niego serię listów. Ten, jak zapowiedział ostatni, jest zdecydowanie najostrzejszy. „List do Marszałka ostatni. Szanowny i Kochany panie Marszałku!” – rozpoczął.

Marność nad marnościami powiada Kohelet i nic tylko marność. Tak więc coś się zaczyna, a coś się kończy. Dzisiaj gdy wielu będzie z Pana szydzić i się naigrywać ja wiernie stać będę do końca. Odchodzi pan panie Marszałku z podniesionym czołem. Jestem bowiem pewien, że cała akcja z lotami, którą Pan tak pięknie zaplanował jest Pana nadzwyczajnym darem dla Polski. Pan wie, że władza PiS to najbardziej bezczelna i skorumpowana ekipa jaką mieliśmy w naszym kraju od czasów komunistów. I Pana patriotyczne serce postanowiło ją pogrążyć. Dzisiaj stojąc obok Kaczyńskiego będzie Pan w duchu powtarzał słowa poety:”Ja to sprawiłem; jakem wielki, dumny, Tyle głów hydry jednym ściąć zamachem! Jak Samson jednym wstrząśnieniem kolumny, Zburzyć gmach cały i runąć pod gmachem!”” – dodał.

Tak Panie Marku! Pan jesteś Wallenrodem naszych czasów, który na swoim przykładzie pokazał podłość i pazerność tej władzy, aby doprowadzić do jej klęski. W podręcznikach będzie się Pana wspominać Pana poświęcenie. A to że musi Pan runąć pod gmachem to tylko dlatego, że Jarek się spostrzegł w co Pan gra (no przecież nie odwołał Pana za okradanie Państwa, gdyby tak było, to kto zostałby w elicie władzy?). Tak więc głowa do góry! To o Panu Mickiewicz w proroczym uniesieniu podsumowując los Wallenroda pisał: „Będzie ją śpiewać i kiedyś przyszłości
Z tej pieśni wstanie mściciel naszych kości!”
Polska Pana poświęcenia nie zapomni.

Wierny do końca,
Roman Giertych

PS A może na konferencji, przy Jarku, powie Pan jeszcze ile razy Prezydent samolotem na narty latał? Tak, żeby uwieńczyć Pana dzieło godne Wallenroda. Niech się Pan da namówić” – zakończył.

Foto: youtube/Onet News
Źródło: Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473