W PSL coś pękło. Skandaliczną decyzją partii pomogą Prawu i Sprawiedliwości!

Ustawa Prawa i Sprawiedliwości deprawująca sędziów nadal budzi ogromne zainteresowanie w mediach oraz wśród Polaków. Nie cichnie zatem echo po tym, jak politycy opozycji niestety nie zjawili się w Sejmie na głosowaniu w jej sprawie, przez co została przegłosowana. Zaskoczyć postanowiła Polska Partia Ludowa, która zapowiedziała na wtorek okrągły stół ws. wymiaru sprawiedliwości. Skorzysta na tym partia rządząca.

Partię Jarosława Kaczyńskiego reprezentować będzie m.in. Jarosław Gowin, Platformę Obywatelską – Borys Budka, Polskie Stronnictwo Ludowe – Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Paweł Kukiz, Lewicę – Krzysztof Śmiałek, a Konfederację – Jakub Kulesza. Okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość mogło zgodzić się na udział w tym wydarzeniu tylko ze względów wizerunkowych. Po spotkaniu będą mogli bowiem w ogóle nie dostosowywać się do wszelkich uwag reszty uczestników, a Polacy uważać będą, że działali zgodnie z zasadami demokracji i chcieli uzyskać kompromis.

Swoje niezadowolenie pomysłem PSL pokazało już wielu publicystów i internautów. „Mówienie, że jest jakiś „spór o sądownictwo”, który da się „rozwiązać” przy „okrągłym stole”, jest przerażające. To tak, jakby rozmawiać ze złodziejem, który ukradł samochód, o tym, czy odda lusterko, pół kierownicy, a może boczną szybę. Mam nadzieję, że opozycja zachowa twarz. Leczenie dżumy aspiryną i paktowanie z gośćmi, którzy nie wykonują wyroków, to jest bardzo smutna sprawa. Mnie to oburza. Ale róbta, co chceta” – napisał Przemysław Szubartowicz. „Cały PSL! Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek” – dodał jeden z internautów.

Czytaj dalej

Foto: flickr/Piotr Drabik, flickr/Prawo i Sprawiedliwość
Źródło: polityczek.pl