W życie weszła nowa ustawa. Jeśli jesteś kierowcą lepiej, to przeczytaj, by uniknąć problemów

Bardzo ważna informacja, którą musisz poznać, jeśli chcesz zaoszczędzić 500 złotych i jesteś kierowcą. Rząd opracował dwa nowe znaki drogowe. Wprowadzono je w związku z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wczoraj, tj. 29 sierpnia 2018 roku, weszły one w życie.

D-54, czyli „strefa czystego transportu” oraz D-55, czyli „koniec strefy czystego transportu” – tak się one zwą. Miasta będą tworzyły tzw. „strefy czystego transportu”. Na czym będą polegały owe znaki? Już wyjaśniamy. W godzinach od 9.00 do 17.00 zwykłe auta będą mogły wjechać do takiej strefy za małą opłatą maksymalnie 2.50 zł za godzinę oraz 25 zł za dobę. Jeżeli nie uiścimy takiej opłaty, czeka nas mandat w wysokości, aż 500 złotych.

Nie wszyscy jednak będą musieli płacić za przebywanie w niej. Pojazdy elektryczne, wodorowe i napędzane CNG lub LNG są zwolnione z opłaty. Jeżeli spełniasz te warunki, musisz mieć odpowiednią naklejkę, która to potwierdzi. Od 2020 roku pojazdy te będą posiadały inną tablicę rejestracyjną. Celem tych zmian jest promowanie ekologicznego transportu w polskich miastach.

Źródło: fakt.pl, autokult.pl
Foto: własne, autokult.pl