Wadim Tyszkiewicz miażdży Polaków, którzy są za wyjściem z UE! Ten wpis rozrasta się w rekordowym tempie

Były prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz na swoim profilu na Facebooku ostro skrytykował Polaków, którzy są za tym, aby nasz kraj opuścił Unię Europejską. Senator postanowił przypomnieć wszystkim internautom, co działo się w Polsce przed 2004 rokiem. Jestem w szoku. Na możliwość wyjścia Polski z UE z największa euforią zareagowały dzieci i modzi ludzie w wieku dwudziestu kilku lat. Trafiają się też czterdziestolatkowie – rozpoczął. 

Euforia. W 2004 roku ci zwolennicy życia poza UE mieli po kilka lat czy jeszcze nawet się nie narodzili. Ci ludzie nie pamiętają życia poza UE, kiedy to byliśmy obywatelami drugiej kategorii, kiedy jeśli już mieliśmy paszport, to staliśmy w drugiej, długiej kolejce, obok swobodnie przechodzących podróżnych z UE. Ja pamiętam, kiedy staliśmy w kilkugodzinnych kolejkach, żeby wyjechać do leżącego o 180 km Berlina. Pamiętam jakim szczęściem były wakacje w Bułgarii. Pamiętam moją Nową Sól z 2002 czy 2003 roku, kiedy bezrobocie sięgało 42%, kiedy miasto było szare, brudne i smutne, owładnięte poczuciem beznadziei. – kontynuuje Polityk.

Tak, wtedy Polska była w ruinie. Znów tęsknimy za powrotem do niej? Jaki trzeba mieć miałki umysł, żeby nie znać historii i nie wiedzieć, że Polska położona pomiędzy cywilizacją wchodu i zachodu, zawsze była kozłem ofiarnym interesów załatwianych ponad naszymi głowami. Zachód puka się w głowę, a Putin zaciera ręce. Czy jest gdzieś granica ludzkiej głupoty? – zakończył. Jego wpis spotkał się ze sporym odzewem internautów, 3 godziny po dodaniu, pojawiło się pod nim kilkaset komentarzy oraz blisko tysiąc udostępnień!

Źródło: Facebook.com Wadim Tyszkiewicz FP
Foto: Flickr.com