Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski łączą siły! Razem chcą zniszczyć PiS

Takiej kolaboracji się nie spodziewaliśmy. Prawo i Sprawiedliwość może się zacząć bać. Poprzedni prezydenci naszego kraju połączyli siły w apelu dotyczącym działań mundurowych. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski podpisali się pod apelem fundacji.

Fundacja Obywatelskiego Rozwoju wystosowała apel dotyczący pracy krajowej policji. Warto zaznaczyć, że oprócz wspomnianych prezydentów apel podpisali również Leszek Balcerowicz, Bogdan Borusewicz, Jerzy Buzek, Włodzimierz Cimoszewicz czy Władysław Frasyniuk. Pamiętamy ponure czasy PRL, z jego aparatem represji obejmującym MO i ZOMO. Upadek tej dyktatury i jej zastąpienie demokracją i rządami prawa było dla ogromnej większości Polaków wielkim historycznym wydarzeniem. Obejmowało to tworzenie profesjonalnej, apartyjnej policji. Dlatego, broniąc państwa prawa i demokracji w Polsce, zwracamy się do policjantów, a zwłaszcza ich dowódców, aby pamiętali, że policja nie jest własnością jednej partii. I, że policjanci, podobnie jak inni obywatele są odpowiedzialni przed konstytucją oraz ustawami, które są z nią zgodne. – napisała fundacja w apelu.

Z wielką uwagą przyjęliśmy stanowisko Rafała Jankowskiego, Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, w sprawie wykorzystywania Policji dla uzyskania doraźnego interesu politycznego oraz apolityczności formacji i niedopuszczalności włączania jej w retorykę polityczną. Jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość policjantów nie chciałaby powrotu do czasów MO i ZOMO. Zwracamy się do tej ogromnej większości z przesłaniem: my, obrońcy państwa prawa i demokracji, jesteśmy jednocześnie obrońcami profesjonalnej, apartyjnej policji. Jednocześnie uważamy, że bezprawne działania niektórych policjantów wobec demonstrujących muszą zostać wyjaśnione. Tego wymaga państwo prawa. Rozumiejąc i podzielając obywatelską motywację osób protestujących na ulicach apelujemy, aby nie dostarczali oni pretekstów tym nielicznym policjantom, którzy są gotowi agresywnie działać, łamiąc prawa obywatelskie. – dodali. Podpisać petycję można pod TYM linkiem.

Źródło: pikio.pl
Foto: youtube/Niezależny Serwis Wiadomości 2