Wałęsa o słowach Jaggera. „Prawdziwa Solidarność zawsze zwycięży”

Wczoraj w niedzielę na PGE narodowym koncert zagrała legendarna grupa Rolling Stones. O całym show zrobiło się głośno i piszą o nim media nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Wszystko za sprawą zaskakującej wypowiedzi wokalisty zespołu Micka Jaggera. Odpowiedział on bowiem na apel Lecha Wałęsy, o którym w ostatnich dniach było bardzo głośno.

W przeddzień koncertu Lech Wałęsa na swoim facebookowym profilu postanowił poinformować o tym, że napisał list otwarty do legendarnej grupy rockowej. Pisze w nim o trwającym kryzysie wokół Sądu Najwyższego. – czytamy. Wielu ludzi czeka z niecierpliwością na koncert na Stadionie Narodowym. Ale w Polsce dzieją się złe rzeczy. Ludzie poświęcili tu wiele na rzecz wolności słowa. […] Obecny reżim chce zniszczyć niezależność sądownictwa w Polsce. – dodał były prezydent Polski.

Do obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju odniósł się Mick Jagger. Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać – mogliśmy usłyszeć na PGE NarodowymZdaniem wielu wypowiedź wokalisty, o której już teraz w mediach jest bardzo głośno, jest właśnie odpowiedzią na list byłego prezydenta.

Wałęsa za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Facebooku postanowił podziękować kompozytorowi za słowa otuchy. Chciałbym podziękować sir Mickowi Jaggerowi i zespołowi The Rolling Stones za to, że przypomniał sobie o Polsce, o naszych rządach praw. Prawdziwa Solidarność zawsze zwycięży – napisał.

‪I would like to thank Sir Mick Jagger and the band of The Rolling Stones for he reminded himself for Poland, for our rule of law. ‬‪True Solidarity will always win.‬‪Lech Wałęsa.‬

Publiée par Lech Wałęsa sur Lundi 9 juillet 2018

Źródło: Pikio.pl, Gazeta.pl, Facebook.com Lech Wałęsa, rmf24.pl
Foto: Facebook.com The Rolling Stones screen, YouTube.com Punkt Widzenia TV screen