Wałęsa ostro podsumował PiS. Wystarczył mu jeden wpis

Jak wynika z komentarzy pod tym wpisem, opozycja wydaje się być bardzo zadowolona. Były prezydent Lech Wałęsa nierzadko na Twitterze oraz Facebooku uderza swoimi postami w Prawo i Sprawiedliwość. Nie inaczej było i tym razem, gdzie w dwóch zdaniach podsumował obecne rządy partii Kaczyńskiego.

Kilka tygodni temu Mick Jagger, wokalista zespołu Rolling Stones pozwolił sobie podczas koncertu w Polsce na apel polityczny, odpowiadając na list Wałęsy. Powiedział wówczas, że „jest za stary, aby zostać sędzią, ale za młody, aby móc śpiewać”. Informowaliśmy już dzisiaj również o niesamowitym wystąpieniu współzałożyciela legendarnego zespołu Pink Floyd, Rogera Watersa. Ten podczas swojego show w naszym kraju wyświetlił na dużym telebimie napis: „Uwolnić media, uwolnić sądy. Konstytucja! Konstytucja! Konstytucja!”.

Tym razem odpowiedzieć na apel artysty postanowił Lech Wałęsa. W PRL komunisci ścigali za napis SOLIDARNOSC. Teraz ścigają za napis KONSTYTUCJA. – napisał na swoim Twitterze. Wpis ten wywołał wielką burzę w sieci, a komentujący ciągle wymieniają się zdaniami. Symbolika jest istotą działania. Utrwalone hasło budzi z czasem coraz większy respekt i szacunek. Niech słowo Konstytucja wypali znamie ma tej władzy. Pan Panie Prezydencie wypalił Solidarność która bez Pana dalszego zaangażowania dziś wypłowiała. – napisał jeden z użytkowników serwisu.

Źródło: twitter.com/PresidentWalesa
Foto: youtube/Marcin Palion, facebook.com/albert szpakowski