Wałęsa ponownie wbił szpilę PiS-owi! To oświadczenie ostro uderza w partię Kaczyńskiego

8 kwietnia 2019 roku rozpoczął się w naszym kraju zapowiadany od dłuższego czasu przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajk nauczycieli. Domagają się podwyżki o 1000 złotych. Swoje wsparcie po raz drugi postanowił nauczycielom okazać były prezydent i legenda „Solidarności”, Lech Wałęsa.

Wczoraj głośno było o Lechu Wałęsie, który po wypowiedzi Stanisława Karczewskiego na temat „pracy dla idei” zapowiedział, że swoją „13 emeryturę” odda na rzecz wsparcia strajku nauczycieli. Tak też zrobił, a pieniądze wpłacił na utworzony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego fundusz, z którego pieniądze przeznaczone zostaną dla nauczycieli, którzy w trakcie strajku nie zarabiają. Dzisiaj ponownie postanowił ich wesprzeć mocnymi słowami uderzającymi w partię rządzącą Jarosława Kaczyńskiego.

W swojej wypowiedzi porównał Prawo i Sprawiedliwość do komunistycznej dyktatury. „PiS jak komuniści chce szantażem finansowym zakłócić solidarną słuszną walkę nauczycieli. W sierpniu 1980 r. w dniu wypłaty przed bramą Stoczni zebrało się tysiące z rodzin strajkujących, by odebrać pieniądze. Dyrekcja stoczni ogłosiła, że wypłaty będą tylko dla nie strajkujących” – powiedział.

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Onet News