Potężny cios Wałęsy w Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapamięta to na długo!

Konflikt byłego prezydenta naszego kraju, Lecha Wałęsy z prezesem partii rządzącej Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim trwa w najlepsze od kilku dekad. Nic nie zanosi się na to, aby miał się wkrótce skończyć. Panowie jeszcze kilka miesięcy temu spotkali się w sądzie. Obecnie obydwaj nie dają za wygraną, a swoją wyższość na Twitterze pokazuje zazwyczaj Wałęsa. Nie inaczej było i tym razem. Jego najnowszy wpis uderza w prezesa PiS. 

W mediach wybuchła wiadomość o tym, że Wicepremier Włoch Mateo Salvini oskarżony został o bliską współpracę w Vladimirem Putinem. „Jesienią bliski współpracownik Salviniego wynegocjował w Moskwie korupcyjny układ: import ropy z Rosji za miliard, Liga Salviniego ma z tego 65 mln, by „zmienić Europę” na nacjonalistyczną i prorosyjską” – napisał były ambasador Polski w Kanadzie, Marcin Bosacki. Okazało się, że w styczniu Salvini spotkał się z samym Jarosławem Kaczyńskim. Poseł PO, Michał Szczerba zapytał zatem czego dotyczyła rozmowa miedzy Kaczyńskim, a Salvinim na Nowogrodzkiej. Swój komentarz dorzucił do całej sytuacji Lech Wałęsa.

Ten ostro uderzył w Kaczyńskiego, stwierdzając, że nie posiada on dobrych umiejętności w negocjacjach międzynarodowych. „Przerażającym w skutkach, może okazać się prywatny zachwyt Prezesa, przyjacielem Putina. Kaczyński, który nie ma żadnego pojęcia o polityce zagranicznej, jest jak dziecko w politycznej mgle. Polska jest coraz bardziej marginalizowana w Unii Europejskiej i spychana do izolacji” – napisała legenda Solidarności. „Spotkanie Kaczyńskiego z Salvinim, Waszczykowskiego z Le Pen, Karczewskiego z Łukaszenką, przyjaźń PiS- u z prorosyjskim Orbanem, poparcie PiS-u dla powrotu Rosji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Bardzo dużo tych „czystych przypadków”” – dodał od siebie Tomasz Lis.

Foto: youtube/Telewizja Republika
Źródło: polityczek.pl