Wałęsa zaorał Kaczyńskiego w nowym wywiadzie! „Trzeba go po prostu wyrzucić i osądzić”

Legenda „Solidarności” oraz były prezydent Polski, Lech Wałęsa, od wielu lat nie ukrywa swojej dezaprobaty, co do decyzji podejmowanych przez Jarosława Kaczyńskiego oraz sposobu, w jaki jego partia rządzi naszym krajem. Ich konflikt doprowadził nawet do rozprawy sądowej. Wałęsa nie odpuszcza i w nowym wywiadzie udzielonym dla „Super Expressu” ponownie wbił szpilę wicepremierowi. Wypowiedział się także o polityce Donalda Tuska.

Dziennikarka Kamila Biedrzycka zapytała Wałęsę o „polexit” i wpis Donalda Tuska, który zarzucił Prawu i Sprawiedliwości zdradę stanu. „Czy Pana zdaniem Tusk poszedł za daleko, czy PiS faktycznie dopuszcza się zdrady stanu?” – zapytała. „Trzeba się obronić. Trzeba widzieć wcześnie zagrożenia. Co by nie powiedzieć to idzie w tym kierunku. Tusk stara się przygotować i jednocześnie przeszkodzić w tych działaniach, które zmierzają w tym kierunku” – odpowiedział były prezydent. Dopytała o to, czy Kaczyński nie rozumie, iż wszystkie działania Zjednoczonej Prawicy dążą do wyjścia Polski z UE. „Otóż Kaczyński pracował ze mną i widział, jak ja się bardzo staram i mu to nie wychodzi. Jest to bohater książkowy, teorii ma dużo, naprawdę dużo się naczytał, więc on wyciągnął wniosek taki: Co przeszkadza, usuwać” – odpowiedział.

Biedrzycka zapytała, czy prezes PiS będzie potrafił wybrnąć z zaistniałej sytuacji, jeśli wpadnie we własne sidła. Wałęsa stwierdził, że „trzeba go osądzić i wyrzucić”. „Nie. Jego trzeba po prostu wyrzucić i osądzić. Ile on szkody Polsce wyrządził, to się nie mieści w głowie…To są kryminalne przestępstwa i to prawie w każdej dziedzinie. W związku z tym to trzeba będzie rozliczyć, a do tego zabezpieczyć w prosty sposób. Musimy napisać nową konstytucję, gdzie nie będzie na takie rzeczy można pozwalać. Pewno, że konstytucja nie może być za gruba, więc hasłowo krótka, ale potem dokładnie rozpisane na bazie tych niedobrych rzeczy, które się zdarzyły, zabezpieczyć przyszły rozwój Polski” – stwierdził stanowczo były prezydent.

Czytaj dalej

Foto: youtube/gazeta.pl, youtube/Radio ZET
Źródło: se.pl