Wałęsa złamał wyrok sądu! Ostra wypowiedź o Kaczyńskich

Były prezydent naszego kraju, Lech Wałęsa, ponownie uderzył w braci Kaczyńskich. Nie jest tajemnicą, że konflikt między nimi trwa od wielu lat, a po tragicznej śmierci Lecha, Jarosław nadal go kontynuuje. Wałęsa udzielił wywiadu dla Onet.pl, w którym zapowiedział dalszą wojnę.

Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę za jego obraźliwe wpisy z 2016 roku. Sprawę wygrał, a sąd nakazał byłemu prezydentowi przeprosić prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Ten najwidoczniej nie zamierza tego robić. W wywiadzie udzielonym dla portalu Onet.pl został zapytany o to czy jest w stanie przeprosić Jarosława Kaczyńskiego. „Jeśli powie prawdę, to oczywiście. Ja jestem chrześcijaninem, więc wybaczam. Dopóki nie przyzna publicznie, że to on uruchomił teczkę „Bolka”, że te wszystkie materiały pochodziły z koperty, do której minister Kozłowski zbierał fałszywe donosy na mnie. Niech mi tylko odpowie, jakim prawem on widział rzekomo moje zobowiązanie do współpracy i to samo zobowiązanie znalazło się u Kiszczakowej, skoro robiono wtedy tylko jeden egzemplarz?” – odpowiedział.

W późniejszej części rozmowy wypowiedział się również krytycznie w stronę śp. Lecha Kaczyńskiego. „Prawda jest taka, że Kaczyński to była miernota i doprowadził do tragedii. Sam byłem prezydentem, więc wiem, jak to się odbywa. Zawsze, jak są jakieś problemy z samolotem, to załoga przychodzi do prezydenta, zgłasza problem i pyta, co robić. Ja zawsze odpowiadałem, że ja się na tym nie znam, to pilot podejmuje decyzje. Ten się zawsze wtrącał do rządzenia, więc spowodował, co spowodował” – stwierdził.

Źródło: natemat.pl, onet.pl
Foto: youtube/joshua dube