Wellman nie zostawiła suchej nitki na TVP. Tymi słowami podbiła serca Polaków!

Popularna dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna Dorota Wellman była gościem internetowego programu Magdy Mołek, „W moim stylu”. Panie podczas rozmowy poruszyły wiele tematów, a jednym z nich był stosunek Wellman do Telewizji Polskiej. Przypomnijmy, w maju 2021 roku „Wiadomości” TVP wyemitowały materiał szkalujący dobre imię prezenterki dotyczący szkolenia seniorów w obsłudze smartfonów kosztującego ponad 700 tysięcy złotych, które poprowadzić rzekomo miała właśnie Dorota Wellman. Stwierdziła ona, że informacje te są sprzeczne z prawdą i pozwała telewizję.

O obecny stan tej sprawy zapytała ją Magda Mołek. „W sprawie TVP złożyłam pozew sądowy, czekam na wyznaczenie daty procesu i stawię się oczywiście na tym procesie, żeby bronić swojego dobrego imienia, bo ktoś, kto mnie oskarża o to, że chciałam okradać emerytów, ucząc ich obsługi smartfona, choć sama mam z tym czasami problem i mój syn jest moim technicznym przewodnikiem. No to jest po prostu śmieszne. Dziennikarze nie sprawdzili prawdziwości tego wydarzenia, nie zadzwonili także do mnie, więc uważam, że po prostu trzeba podać sprawę do sądu i nie pozwolić sobie, żeby ktoś mnie obrażał” – mówiła.

Zapytana została następnie, co sądzi o dziennikarzach TVP. Odpowiedź Wellman była jednoznaczna. „Bardzo często o tym myślę i myślę, że wiesz o czym mówię, bo razem pracowałyśmy w tym samym miejscu. Myślę sobie o tym, co bym zrobiła w tej sytuacji. Na pewno bym tam nie pracowała. To jest dla mnie jasna sytuacja. Rozumiem, że ktoś może mieć sytuację życiową, zawodową, że nie chce tego zrobić. Ale jeszcze jest pytanie: czy pracować tam czy też dawać twarz propagandzie, która jest tam uprawiana? I to już jest zupełnie inna rzecz.[…] Są osoby, na które patrzyłam w telewizji, co mówią, jak pięknie przekazują te komunikaty, które są niewiarygodne zupełnie i nie mają z tym żadnego problemu. Nawet na twarzy im się cień zażenowania nie pojawia, więc patrzę na te osoby ze współczuciem dużym” – stwierdziła.

Czytaj dalej

Foto: youtube/W MOIM STYLU Magda Mołek, flickr/Piotr Drabik
Źródło: kobieta.wp.pl