Wiadomo, ile Rydzyk płaci swoim pracownikom. Kwota zwala z nóg, zwykły Polak może tylko pomarzyć!

Najpopularniejszy Polski duchowny, o.Tadeusz Rydzyk zaangażowany jest w kilka projektów. Oprócz Radia Maryja zajmuje się również prowadzeniem dwóch innych fundacji. Są to Lux Veritatis i Nasza Przyszłość. Dziennikarze znanego portalu „Super Express” zagłębili się w temat zarobków pracowników wspomnianych wcześniej fundacji. Zwykły Polak może tylko pomarzyć o tak wielkich kwotach.

W sieci robi się za każdym razem głośno, gdy o. Tadeusz Rydzyk prosi o kolejne dofinansowania do swoich projektów Prawo i Sprawiedliwość. Ci w większości przypadków zatwierdzają je i ogromne pieniądze trafiają do duchownego. Dziennikarze „Super Expressu” spróbowali dowiedzieć się więc jakie wynagrodzenia dostają pracownicy Radia Maryja, ale również fundacji Lux Veritatis i Nasza Przyszłość. Okazuje się, że ich średnie wynagrodzenia są zauważalnie większe niż średnie wynagrodzenie zwykłego Polaka.

Rydzyk na wynagrodzenia dla swoich pracowników dwóch wspomnianych wyżej fundacji przeznaczył 5.3 milionów złotych. Posadę w nich nie ma zbyt wielu ludzi, bo w Lux Veritatis pracuje 50 osób, co daje średnio 7 tysięcy złotych wynagrodzenia na pracownika, a w Naszej Przyszłości tylko 33 osoby, co daje średnio 2.8 tysięcy złotych dla pracowników tej fundacji. Warto zaznaczyć, że szefostwo fundacji wynagrodzeń nie pobiera. Informacje te potwierdził ekonomista Marek Zuber, który stwierdził, że zarobki te są nadzwyczaj satysfakcjonujące.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Radio Maryja
Źródło: dziennik-polityczny.com