Wielka porażka Zalewskiej. Zmiażdżona w telewizji na żywo!

Nie jest tajemnicą, że praca minister edukacji Anny Zalewskiej nie jest najlepiej oceniana. Zmiany, których dokonuje niejednokrotnie są szeroko komentowane w negatywnym świetle, a jej pomysły często nazywane przez internautów nie są reformą, a deformą.

Mowa tutaj głównie o likwidacji gimnazjów, zamieszaniu w VII klasach czy połączeniu roczników przechodzących do szkoły średniej. To tylko kilka z kontrowersyjnych pomysłów Zalewskiej, a warto nadmienić, że po wstrzymanym obecnie strajku nauczycieli jej notowania są jeszcze niższe niż były. Wygląda na to, że nie są to tylko wymysły opozycji, jak twierdzili zwolennicy partii rządzącej. Z decyzjami Zalewskiej nie zgadzają się nawet politycy PiS.

Gościem Danuty Holeckiej w TVP był wicepremier Piotr Gliński. Stwierdził, że od wielu lat nie było poważnej reformy polskiego systemu oświaty. Ostatnio głośno było również o polityku PiS Krzysztofie Michałkiewiczu, który podczas wotum nieufności jako jedyny zagłosował przeciw Annie Zalewskiej. Jak stwierdził Gliński, takich osób w partii rządzącej jest dużo więcej. „Dogadanie się jest możliwe, musi być możliwe, bo jest problem. Od wielu, wielu lat nie ma poważnej reformy polskiego systemu oświaty. Wszyscy, którzy są związani z tym systemem, przede wszystkim dzieci, rodzice i nauczyciele zasługują na to, żeby tę kwestię rozwiązać” – dodał, uderzając w Zalewską.

Źródło: natemat.pl
Foto: youtube/Polskie Radio