Wielka wpadka rządu! Upokorzyli się na oczach całego kraju

Nie jest tajemnicą, że partia rządząca, Prawo i Sprawiedliwość, od zawsze toczy wojnę z Jurkiem Owsiakiem i całym zamysłem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyciekły tajne informacje, które mówią, że rząd miał w planach pozbyć się całkowicie WOŚP, co skończyło się jednak jak zawsze – wpadką.

Rząd co chwile wymyśla kolejne rzeczy, by utrudnić Owsiakowi pomoc chorym. Zniechęcili już policję, Pekao S.A. wycofało się ze wspierania akcji, nie wspominając o mediach, głównie TVP, które na wizji krytykowało fundację niejednokrotnie. Po objęciu rządów przez Mateusza Morawieckiego, ten miał w planach sprawić, by WOŚP było już niepotrzebne. Miało się to równać z zaprzestaniem jej istnienia po pewnym czasie. Plan polegał na przekazaniu 320 milionów złotych na sprzęt medyczny. Budżet taki znacznie przekracza obecne możliwości Jurka Owsiaka. Jak zauważył NIK, tak naprawdę żaden pacjent nie skorzysta z tak wysokiej dotacji przez niekompetencję rządu.

Jedną z wielu wpadek było przeznaczenie 16,5 mln zł na zakup dwóch rezonansów magnetycznych dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Problem w tym, że pomimo zakupu ich w grudniu 2017 roku, do dziś pacjenci nie mogą z nich skorzystać, bo nie zdążono wybudować potrzebnych do tego pomieszczeń w placówce. Kolejnym niewypałem okazało się być przeznaczenie 7,54 mln zł na zakup akceleratora liniowego stosowanego w radioterapii. Tutaj problem wygląda tak, że sprzęt zlokalizowano w filii DCO w Legnicy, do którego pacjenci nie mają dostępu, bo nie zmieniono umowy z NFZ. Po raz kolejny, rząd zaliczył mega wpadkę na oczach wszystkich Polaków, próbując uciszyć Owsiaka.


Źródło: crowdmedia.pl
Foto: youtube/MASAKRACJA