Wielki gest Zakościelnego! Zabrał głos w sprawie sądów

Maciej Zakościelny to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Nikt nie spodziewał się jego wsparcia podczas protestu w obronie niezależności sądów przed politykami Prawa i Sprawiedliwości. Tym zachowaniem zdobył serca sympatyków opozycji. Co innego można powiedzieć o prawicy, która z pewnością tym co zrobił jest mocno zszokowana.

Aktor głównie kojarzony z rolami w najlepszych polskich serialach udostępnił na swoim Instagramie wpis, który poruszył środowisko polityczne. Wyraził w nim, wsparcie dla opozycji. Dodatkowo w Warszawie na 550 rocznicę parlamentaryzmu w Polsce przeczytał na Placu Zamkowym obszerny tekst. Nie możemy obecnie udawać, że nic się nie dzieje kiedy zagrożona jest przyszłość nasza i naszych dzieci. To nasz obywatelski obowiązek ponad podziałami, religiami i poglądami. Nasz głos jest teraz bardzo ważny. I bądźmy dla siebie życzliwi ✌️ P.s. Na moim Facebookowym fanpage’u znajdziecie cały tekst, który odczytałem wczoraj na Placu Zamkowym w 550 rocznice parlamentaryzmu w Polsce. Przeczytajcie go proszę i bądźmy świadomi tego co się dzieje. To bardzo ważne. #WolneSądy photo Rafał Pawłowski – czytamy.

Na Facebooku udostępnił treść swojej przemowy. W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, my wolne Obywatelki i wolni Obywatele, tworzący w 550 rocznicę parlamentaryzmu polskiego Obywatelskie Zgromadzenie Narodowe, wyrażamy wolę podjęcia, wspólnych z wszystkimi Polakami, działań dla naprawy Rzeczypospolitej. – rozpoczął. Jesteśmy świadomi błędów i licznych wyzwań, jakim nie sprostała ciągle niedojrzała, ale rozwijająca się, demokracja w Polsce. Jesteśmy świadomi głębokich podziałów w naszym społeczeństwie. Równie mocno wiemy jednak też, że naprawa nie może polegać na niszczeniu i eskalacji konfliktu. Dlatego apelujemy o natychmiastowe przerwanie destrukcji i demontażu podstaw państwa prawa. To konieczny warunek dialogu i współpracy dla dobra Polski i wszystkich jej obywateli. – kontynuował. Całą wypowiedź można przeczytać poniżej.

Źródło: polityczek.pl
Foto: instagram.com/maciej_zakoscielny