Niesamowity gest zastępcy Adamowicza. Odbierze Ci mowę

W niedzielę na Targu Węglowym w Gdańsku rozegrał się horror, który wstrząsnął całym krajem. Prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ugodzony nożem przez mężczyznę, który wbiegł na scenę. Po ataku nożownika Adamowicz szybko uzyskał pomoc i został przewieziony do szpitala. Niestety mimo wielkich starań lekarzy polityk zmarł następnego dnia.

Wcześniej informowaliśmy o pięknym geście rodziny tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mianowicie zaapelowali, aby na pogrzeb zamiast przynoszenia kwiatów i zniczy, obecni wrzuciali przysłowiowy grosz wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy będą tam obecni. Teraz zastępca Adamowicza poinformował, że spotkał się z matką zabójcy prezydenta i okazał jej wsparcie. To udowadnia, że Adamowicz miał wokół siebie samych dobrych ludzi.

Jestem po spotkaniu z mamą sprawcy. Miasto zaoferowało pomoc rodzinie. Oni też przeżywają swój dramat, są zszokowani i zdruzgotani, łączą się w bólu z najbliższymi Prezydenta oraz gdańszczankami i gdańszczanami. Prosimy, by tak jak zawsze życzył sobie tego nasz Prezydent objąć wszystkie ofiary tej tragedii modlitwą, opieką i wsparciem. Nie może być naszej zgody na hejt, przemoc oraz słowa, które ranią i zabijają… – napisał Piotr Kowalczuk na Facebooku.

Foto: facebook.com/piotr.kowalczuk.GDN
Źródło: facebook.com/piotr.kowalczuk.GDN, natemat.pl