Mieszkańcy Warszawy zmiażdżyli Kaczyńskiego. Sensacyjne doniesienia ze stolicy!

Wczoraj odbyły się wybory do parlamentu. Zdecydowaną większością głosów wygrała partia Jarosława Kaczyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość. Nie oznacza to jednak sromotnej porażki opozycji. Wielki sukces w Warszawie odniosła bowiem główna kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, Małgorzata Kidawa-Błońska.

PKW przekazało na swojej stronie oficjalne dane. Według nich Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni zdobył w Warszawie, aż 311 tysięcy 116 głosów. Równa się to z 41.55% poparciem wśród głosujących. Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość 215 tysięcy 553 głosów, co daje im 28.79% poparcia. Trzecie miejsce należy do SLD, które zebrało 132 tysiące 412 głosów, czyli 17.68 % poparcia. Czwarte miejsce należy do Konfederacji, które otrzymało poparcie w postaci 7.26%, a piąte miejsce zajęło PSL z 4.72% wynikiem.

Wielkie brawa należą się wspomnianej wcześniej przedstawicielce Koalicji Obywatelskiej, rosnącej na twarz opozycji Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Jak podaje PKW, zdobyła ona 223 tysiące 186 głosów, co daje jej 66.49 procentowe poparcie w Warszawie. Zagwarantowała sobie tym samym miejsce pierwsze. Tuż za nią uplasował się prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Ten zajął drugie miejsce, zdobywając 140 tysięcy 596 głosów. Mało kto spodziewał się takiej porażki lidera ugrupowania rządzącego.

Czytaj dalej


Foto: youtube/Dobry Internetowiec
Źródło: polsatnews.pl