Wiemy co dalej z Dudą. Kaczyński podjął szokującą decyzję!

To może być zaskakująca decyzja dla większości Polaków zainteresowanych polityką. Nie jest tajemnicą, że obecny prezydent naszego kraju Andrzej Duda oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie utrzymują swoich relacji na dobrym poziomie. Duda stracił w oczach Kaczyńskiego jeszcze bardziej po tym, gdy podczas wymiany sędziów postawił na swoje.

Z tego też względu mało kto myślał, że podczas przyszłych wyborów prezydenckich Kaczyński będzie chciał wystawić właśnie Dudę. Prezes PiS udzielił wywiadu dla tygodnika „Sieci”, gdzie ujawnił kilka ciekawych informacji. Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii – powiedział prezes.

Zapytany został również o to, czy możliwa jest walka Andrzeja Dudy z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem o fotel prezydenta kraju. Twardo stwierdził, że szczerze w to powątpiewa. Donald Tusk lubi działać w sytuacji, gdy ma wysoki poziom pewności wygranej. W tej chwili nie ma tej pewności. Sądzę więc, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to nie będzie kandydował. – stwierdził Kaczyński. Co wy sądzicie o kolejnej kadencji Dudy? Czy może wolelibyście Tuska? Zapraszamy do dyskusji.


Źródło: fakt.pl/
Foto: youtube/Wolne Koty, youtube/Magda W. PL