Wiemy ile już zebrano na WOŚP. Ta kwota zwali cię z nóg!

Dzisiaj odbywa się finał dwudziestej siódmej już edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Nie oznacza to jednak, że pieniądze wpływają na konto WOŚP tylko w dniu dzisiejszym bowiem licznik działał już od długiego czasu. Wiemy ile zebrano dotychczas pieniędzy na pomoc potrzebującym. Kwota zwali cię z nóg!

Od dobrych kilku dni trwają licytacje przedmiotów znanych osób ze świata muzyki, kina czy ciągle rozrastającego się internetu. Z racji tego, że rząd wprowadził zakaz handlu w niedziele już wczoraj wolontariusze stacjonowali w różnego rodzaju centrach handlowych czy innych tego typu obiektach, co byłoby niemożliwe w dniu dzisiejszym. W internecie pojawiła się dziś rano informacja ile zebrano już na koncie fundacji.

Kwota dzisiaj rano wynosiła ponad 11 milionów złotych! Jest to wynik większy niż w tym samym okresie w zeszłym roku. Dzisiaj na ulicach pojawiła się masa wolontariuszy z milionami naklejek w kształcie serduszek. Do 2015 roku kwoty zebrane przez WOŚP utrzymywały się w granicach 50 – 55 mln zł jednak z roku na rok są one coraz większe, a w 2018 udało się zebrać, aż 128 mln złotych. Zachęcamy wszystkich do pomocy potrzebującym poprzez wpłacanie na konto fundacji.

Źródło: pikio.pl
Foto: youtube/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy