Witek się doigrała, ten wpis szybko stał się hitem sieci! „Szczekaczka sejmowa i fanatyczka religijna”

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek pojawiła się w środę na Jasnej Górze. Odczytała tam akt zawierzenia posłów i senatorów Matce Boskiej. Adam Mazguła w niezwykle ostry sposób postanowił wypowiedzieć się w tym temacie. Jego wpis zebrał już ponad 5 tysięcy reakcji na Facebook’u. „E. Witek zakpiła z Konstytucji. Fanatyczka religijna i szczekaczka sejmowa Elżbieta Witek wygłosiła we wtorek na Jasnej Górze akt zawierzenia PiS-parlamentu Matce Bożej” – rozpoczął.

To już kolejny akt PiS-poddaństwa nieletniej dziewczynce żyjącej 2 tys. lat temu, która nie umiała czytać i pisać, a w małżeństwie pozostała dziewicą.
Nie wiem, jakie Witek miała prawo do zawierzania i nie rozumiem jej fascynacji. Przypuszczam, że umie czytać, bo dowiedziała się z przedwojennych książek o Katyniu. Pisać też potrafi, bo na piśmie odmówiła stosowania się do przepisów prawa. Jest już w dojrzałym wieku. To może dziewictwo ją tak wzywa do zawierzania? W każdym razie wzorca już nie doścignie. Trudno też o mądrość prosić nastolatkę z przed 2 tys. lat, chyba że PiS-deficyt w tym zakresie jest porażający
” – kontynuuje Mazguła.

Dla mnie to prywatny akt prowokacji nieodpowiedzialnej religijnej PiS-fanatyczki.
Sejm to konstytucyjny organ państwa, a nie kościelne towarzystwo klęczących dewotów.
Sejm należy do wszystkich Polaków, a nie jakiejś religii, albo niedouczonej fanatyczki religijnego państwa Watykańskiego.
Stwierdzam, że Elżbietą Witek dopuściła się zamachu na Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej i swoją manią religijną obraziła demokratyczne i świeckie państwo prawa. Obraziła też wszystkich Polaków, którzy nie są fanatykami jednej partii, wysługującej się jedną obowiązującą religią śmierci
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Radio Maryja
Źródło: wiadomosci.onet.pl, Adam Mazguła