Witek zostanie zwolniona?! Jest wniosek o odwołanie marszałek Sejmu

W czwartkową noc w Sejmie doszło do kontrowersji, o których mówi się do dzisiaj. Na nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa wybrano posłów Prawa i Sprawiedliwości Marka Asta, Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego i Kazimierza Smolińskiego. Głosowanie nie odbyło się jednak bezproblemowo bowiem marszałek Sejmu postanowiła je anulować i powtórzyć.

Politycy opozycji jeszcze podczas tego samego posiedzenia zaczęli krzyczeć w sali: „oszustwo”. Teraz poszli o krok dalej. Jak poinformował przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, w piątek przygotowany został już wniosek o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z funkcji, w związku z sejmowym głosowaniem ws. wyboru członków KRS. Powołuje się na nagrania, na których wyraźnie słychać jedną z posłanek PiS, która mówi, że „trzeba głosowanie powtórzyć, bo przegrywają”.

Na nagraniach, które w tej chwili budzą wielkie emocje opinii publicznej, słychać wyraźnie, że wszyscy posłowie oddali głos i słychać wyraźnie głos jednej z posłanek, która mówiąc o tym, że przegrywają głosowanie, wskazuje pani marszałek, że to głosowanie należy anulować. Anulować oczywiście bez trybu, wbrew regulaminowi Sejmu. Dlatego przygotowaliśmy wniosek o odwołanie marszałka Sejmu z tej funkcji. Tu wchodzi w grę nie tylko przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków, ale jak wskazują eksperci, mogło dojść również do przestępstwa fałszerstwa, do podania innych wyników aniżeli one były w rzeczywistości” – powiedział Borys Budka podczas konferencji.

Czytaj dalej

Foto: flickr/Prawo i Sprawiedliwość
Źródło: rmf24.pl